Dnes je 24.05.2018

Aká bude jeseň?

Rozmohla sa ďalšia "dlhodobá" predpoveď počasia, ktorá hovorí o mimoriadne teplej jeseni. Aká je pravda?

Neustále musíme hľadať nové senzácie? Najnovšie sa hovorí o mimoriadne teplej jeseni a dokonca aj o tom, že bude trojmesačné babie leto, kedy teploty budú dosahovať až 30 stupňov. Správu pôvodne vydali britskí meteorológovia, no táto senzačná prognóza sa rozšírila medzi európske médiá, medzi nimi nechýbajú aj niektoré Slovenské.

Aká bude realita? „U nás na Slovensku neočakávame trojmesačné babie leto, ktoré by sa skončilo až v decembri,“ povedal meteorológ SHMÚ Pavol Beránek. Ako ďalej uviedol, je pomerne veľká pravdepodobnosť, že babie leto na Slovensku aj v tomto roku mať budeme, ale určite nepotrvá až 3 mesiace. "Nepredpokladáme, že u nás v októbri a v novembri teplota vzduchu dosiahne až 30 stupňov Celzia," dodal P. Beránek.

Na Slovensku dnes vládlo nepriaznivé počasie

Nad našim územím sa aktuálne vlní frontálny systém. Ten počas uplynulej noci prinášal na naše územie pomerne výrazné zrážky. Najviac zrážok spadlo na strednom Slovensku a to až niekoľko desiatok milimetrov. Jednoznačne najviac zrážok spadlo na juhu Slovenska v obci Budiná, kde za 24 hodín spadlo až 62 litrov na m2.

 

 

zdroj shmu

foto ilustračné

-news-
12. 09. 2017


comments powered by Disqus