Dnes je 08.08.2020

Aké požiadavky majú firmy?

Na trhu práce sa stretávame s novodobým rozmýšľaním zamestnávateľov, čo vyžadujú?

Na trhu práce sa stretávame s novodobým rozmýšľaním zamestnávateľov, ktorí čoraz viac uprednostňujú mäkké zručnosti pred tými tvrdými, teda odbornými. Najväčší pracovný portál Profesia.sk sa pozrel na to, aké požiadavky majú firmy u nás v tomto roku najčastejšie. Analýza pracovného portálu Profesia.sk sa pozrela na najčastejšie vyžadujúce zručnosti pri stredoškolských a vysokoškolských pozíciách.

Medzi najčastejšími požiadavkami, ktoré v roku 2019 zadávajú firmy, čo hľadajú nových zamestnancov so stredoškolským vzdelaním, sú zodpovedný prístup, komunikačné schopnosti, prax, či samostatnosť. Z týchto zistení je cítiť, že firmy stále častejšie hľadajú ľudí, ktorí vedia rozmýšľať a rozhodovať samostatne. Spôsob vedenia práce prikazovaním presných úkonov sa tak v mnohých firmách vytráca a vidíme prechod k väčšej zodpovednosti zamestnancov za svoju prácu.

Medzi vysokoškolskými pozíciami sú podľa analýzy z dielne portálu Profesia.sk vyžadované často ovládanie MS Office, komunikačné schopnosti, analytické myslenie, ale aj príjemné vystupovanie. Ak by sme sa pozreli na najčastejšiu požiadavku zamestnávateľov všeobecne, bez ohľadu na vzdelanie, boli by ňou komunikačné znalosti. Kým drvivá väčšina najčastejších požiadaviek zamestnávateľov sú najmä mäkké zručnosti, uchádzači sa tomuto trendu zatiaľ neprispôsobili. Požiadavky na mäkké zručnosti sú tiež trendom, ktorý prichádza aj vďaka situácii na trhu práce. Firmy si zvykli na to, že hľadajú skôr šikovných flexibilných ľudí.

Čítajte aj:

Nový spôsob platby od Slovenskej sporiteľne chce banka viac propagovať

 

 

zdroj profesia.sk

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-news-
16. 08. 2019


comments powered by Disqus