Dnes je 18.07.2019

Ako je možné roky ignorovať ľudí, ktorí potrebujú pomoc? Minister práce to zvláda dlhé roky

Diskriminácia po Slovensky a to priamo od strany, ktorá sa vždy tvárila ako sociálna? Prečo nie, na Slovensku sa to bez problémov dlhé roky deje.

Ľudia, ktorí potrebujú od štátu pomoc sa dočkali len veľmi malej pomoci zo strany našej milovanej vlasti. Ministerstvo práce aj naďalej nejaví žiadny záujem a aj keď sa momentálne riešia nejaké sociálne balíčky, uznajme, prichádzajú mimoriadne neskoro. Poviete si, že aspoň predsa sa niečo deje a áno, aj to málo čo sa pridá je lepšie ako nič. Samozrejme, len toto jemné pridanie prišlo po mimoriadne dlhom čase a čo je podstatnejšie... po tlaku verejnosti.

A vraj sociálna strana... Posledné články mám na vládny Smer ešte ťažšie srdce než zvyčajne, pretože je toho skutočne veľa. Nakopilo sa toho toľko, toľko chýb, toľko neprávostí na ľuďoch, ktorí sa nevedia brániť, alebo sa bránia skutočne veľmi ťažko. Napriek tomu si nechávajú označovať ako sociálna demokracia. Na strane Smer nie je vďaka ľuďom, ktorí zastávajú niektoré posty absolútne nič sociálne.

Podčiarkol to aj moment, keď minister práce Richter ostal naďalej na svojej pozícii. To bol moment namierený proti všetkému sociálnemu, pretože človek, ktorý je toľké roky na ministerskom poste a jeho rezort vyzerá tak, že ľudia sú vďaka neaktuálnemu sociálnemu systému vystavovaní chudobe, či okraju spoločnosti, nemá žiadne právo zotrvať na svojom meste aj naďalej. Čo je horšie, Richtera táto situácia vôbec netrápi, dokonca ani jeho profesionálne deformovaných tajomníkov, ktorí dokážu liezť na nervy už po dvoch vetách, ktoré nehovoria v konečnom dôsledku vôbec nič.

Takto jednoducho sa dá dlhé roky ignorovať všetko čo sa v rezorte práce a sociálnych vecí deje. Prehliadanie neaktuálneho systému a potrieb ľudí sa stalo samozrejmosťou. Potom po čase prídu veľkolepé sociálne balíčky a vedenie rezortu práce sa tvári, že všetko je tak ako má byť, veď ľuďom dopriali. Realita je taká, že ľudí odkázaných na pomoc nechali napospas osudu. Žiadna hanba, žiadne svedomie? Toto rozhodne nemôžeme očakávať, toto sa dnes jednoducho nenosí, skôr ešte väčšie sebavedomie a chamtivosť po moci.

Nespravodlivo sa nesprávajú len k ľuďom, ktorí potrebujú pomoc z dôvodu rôznych životných nepriazní, problémy majú aj s diskriminačne nastavenými zákonmi, konkrétnejšie zákon, ktorý upravuje podmienky na výplatu dôchodkov je v tomto výnimočný. O tomto probléme som už písal, no k tejto téme sa ešte znovu dostaneme v niektorom ďalšom článku. Čo z tohto všetkého vyplýva? Na Slovensku mávame momenty, kedy sú zo strany štátu diskriminovaní ľudia, ktorí potrebujú pomoc. Našťastie existuje niekoľko jednotlivcov, ktorí sa neváhajú obetovať a z vlastnej iniciatívy týmto ľuďom pomáhajú. Na zamyslenie.

-Miroslav Vavra-
20. 05. 2018


comments powered by Disqus