Dnes je 25.06.2019

Ako sa dá na Slovensku privyrobiť?

Na Slovensku sa dá privyrobiť aj doučovaním, vieme o čo je medzi Slovákmi najväčší dopyt.

Prvé tri mesiace roku 2019 priniesli na portál Domelia.sk zatiaľ najväčší prísun nových profilov doučovateľov. Záujem o nich neprejavujú iba študenti pre zdokonalenie sa v učebných predmetoch, ale aj iných ľudí, ktorí sa chcú zlepšiť najmä v cudzích jazykoch. 537 nových profilov doučovateľov v 1. štvrťroku 2019. Počet nových doučovateľov za prvé tri mesiace tohto roku vytvoril nový rekord na portáli Domelia.sk.

Doučovanie pritom možno rozdeliť do troch skupín – vyučujúce predmety, cudzie jazyky a učenie na hudobných nástrojov. Spomedzi predmetov je najpopulárnejšie doučovanie slovenčina a matematiky, za nimi je biológia, chémia, geografia, dejepis a fyzika.

Keď sa pozrieme na ponuku cudzích jazykov, najčastejšie ide o angličtinu a nemčinu. Ďalej sú je to ruština, španielčina, či francúzština. Na Domelia.sk však možno nájsť aj lektorov aj na Slovensku menej využívaných jazykov ako napríklad nórčina, či bulharčina. Hra na hudobné nástroje je rozšírená najmenej. Doučovatelia však najčastejšie ponúkajú hodiny hry na klavíry, či na gitare. Analýza portálu Domelia.sk odhalila, že prostredníctvom doučovania si privyrábajú skôr ženy. V profiloch, ktoré ponúkajú doučovanie majú ženy viac ako 82-percentný podiel.

Čísla tiež potvrdzujú, že doučovanie je častá príležitosť pre zarobenie si popri štúdiu, či popri existujúcej práci. Až 60 percent doučovateľov je vo veku od 15 do 24 rokov, nasledujú ľudia vo veku od 25 do 34 rokov.

Čítajte aj:

Železnice pred sviatkami posilnia niektoré vlaky

 

 

zdroj profesia

foto ilustračné

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

 

-news-
15. 04. 2019


comments powered by Disqus