Dnes je 29.05.2020

Ako sa spojiť a zároveň nespojiť

Hovorilo sa o spájaní politických strán, o tom ako chcú spoločne vytiahnuť do boja a o tom, ako by spoločne chceli meniť Slovensko.

Spájanie sa, pakt o neútočení, podpisovanie rôznych dohôd a iné momenty, ktoré chceli preukázať tomuto svetu, že pred voľbami vedia niektoré opozičné strany držať spolu. Samozrejme, myšlienka tohto všetkého bola  veľmi dobrá, príprava pôdy pre ďalšie pokračovanie po voľbách a žiadne rozbroje v kampani, predovšetkým medzi stranami, ktoré by mali po voľbách úzko spolupracovať.

Viac - menej, no aj tak  možno menej ako viac sa im takto darilo navodiť dojem o spájaní sa, hoci opozičné strany majú vo svojich programoch aj nespojiteľné body. V tomto momente vyskočila otázka, či práve tieto nebudú tým momentom, pre ktorý sa môže vyskytnúť rozkol, ktorý by spoluprácu, aj tú predvolebnú postupne narušoval. V druhom rade mohli  byť týmito  elementmi aj lídri politických strán. Nakoniec žiadne spájanie nebolo a aktuálne opozičné strany pôjdu do boja so sympatie každé po svojom.

Lídri rôznych strán nám už ukázali ako sa dá urobiť konflikt takmer na všetkom. Pomyseľným lídrom v konfliktoch je napríklad Igor Matovič, ktorý je niekedy veľmi hádavý typ. Na druhej strane sa človek zamýšľa, že to môže byť aj trochu sympatické, hájiť si svoje presvedčenia až do krvi. Lenže, politika je o umení kompromisov, či diplomacie a tu to možno mierne nefunguje, preto sa dohody s ním rodia mimoriadne ťažko. Podobné maniere majú aj ostatní politici, Matovič nie je v tomto jediným príkladom hašterivosti, no je pomerne výrazným momentom slovenskej politiky. V akom zmysle, to si už každý doplní sám.

Divadielko o spájaní nakoniec nemá svoj výsledok, načo boli rôzne pokusy dobré? Na nič, bežného človeka toto správanie sa niektorých strán zmiatlo a ukázalo, akoby politici sami nevedeli čo chcú. Nemôžeme hovoriť o tom, že toto divadielko bolo profesionálne, skôr to vychádza, že už aj ostrieľané strany a politici v nich predviedli istú úroveň neprofesionálneho správania sa.

Spôsobujú zmätok, chceli fungovať jednotne, no nedokázali to, chcú ponúkať alternatívu pre Slovensko, ktorá by mala priniesť poriadok. Politici nám ukázali to ako sa dá spojiť a zároveň nespojiť, ako sa dá o tom hovoriť, navodiť dojem a potom? Rozhodne, pri všetkom čo sa robí treba myslieť na dobro Slovenska.

Čítajte aj:

Je Smer o niečo slabší? Niektoré opozičné strany sa ledva dostanú do parlamentu

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-Miroslav Vavra-
01. 12. 2019


comments powered by Disqus