Dnes je 10.08.2022

Ako sme si zničili Slovensko a pokračujeme v tom ďalej, časť tretia

Na Slovensku sa situácia nezvládla a podcenila, to vyplynulo do obrovskej krízy v zdravotníctve, ale aj verejných financiách.

Na Slovensku sme si za uplynulé mesiace ohrozili zdravotníctvo, nekontrolovali hranice, ohrozili tisíce ľudí a zničili verejné financie. Slovensko sa dopracovalo ku kríze a to nie len tej neustálej koaličnej, ale aj finančnej, keďže miliardy eur z rozpočtu nepostačujú a museli sme štát viac zadlžovať. Napriek tomu, že sa mnohí ministri financií, či premiéri tvária tak, že vedia čo robia, nevedia čo robia.

Opatrenia, ktoré boli na Slovensku prijímané nesprávne, neúčinne a neskoro spôsobili nemalé finančné problémy. Obrovské výdavky na zdravotníctvo, ktoré budú aj v ďalších rokoch nemuseli byť, ak by sa zakročilo primeraným spôsobom. K tomu musíme pripočítať aj výdavky sociálneho systému na ľudí, ktorí pre zlú situáciu prišli o prácu, alebo museli byť neprimerane dlho pre nezvládnutú situáciu bez zamestnania.

Nesprávny postup politikov a koalície spôsobil rozsiahle zdravotné, ale aj materiálne škody. Napriek tomu niektorí odvážlivci budú hovoriť o zvládnutej situácii a nebudú mať hanbu si za to ešte vzájomne ďakovať. Verejné financie a zdravotníctvo je v kríze a vyzerá to tak, že táto kríza bude na Slovensku ešte dlhé roky. Naďalej sa robia zlé rozhodnutia, ktoré stoja množstvo financií. Naďalej sa tvárime tak, že je to v poriadku.

Množstvo ministrov má za stav aký vznikol na Slovensku svoju osobnú zodpovednosť. Mali by sme začať hovoriť o zodpovednosti viacerých ľudí, ktorí stále majú v rukách výkonnú moc štátu, pretože nie je možné, aby sme po takejto likvidácii Slovenska, ktorá vznikla na základe neschopnosti, neznalosti, alebo z iných dôvodov, len tak prehliadli a tvárili sa akoby nič. Takto to nejde.

Až je neuveriteľné ako sa niektorí politici, expremiér, súčasný premiér, exminister zdravotníctva tvária, akoby sa nič nestalo a nič sa ich netýkalo. Musia si uvedomiť, že sú osoby, ktoré mali konať a situáciu nezvládli aj napriek upozorneniam mnohých odborníkov, ktorí už neraz ani nevládali kričať, radšej si dôsledne robili svoju prácu. Zdravotníctvo, verejné financie, riadna pomoc podnikateľom, všetko so všetkým je spojené.

Slovensko túto neschopnosť bude splácať dlhé roky a mám taký pocit, že ak títo ľudia zostanú na svojich politických miestach, budú túto krajinu riadiť aj naďalej kamikadze štýlom, ktorý sme videli uplynulé mesiace. Aj v predošlých článkoch sa pomenovali ľudia, ktorí mohli konať, mohli konať lepšie a mohli konať inak. Ich rýchla a aj dobrá reakcia mohla situáciu zlepšovať.

Namiesto toho sme videli zlé opatrenia, ktoré sa nedodržiavali, zdravotníctvo na pokraji, žiadnu pomoc ľuďom, nechránené hranice, ktoré ani teraz nemajú svoj koncept ochrany, prípadne neexistuje použiteľný koncept štátnej karantény a teraz vidíme verejné financie, ktoré sa budú musieť opravovať dlhé roky. Zodpovednosť je výrazná, možno aj trestnoprávna. Na Slovensku budeme túto situáciu riešiť dlho a aj verejné financie Slovenska.

Čítajte aj:

Ako sme si zničili Slovensko a pokračujeme v tom ďalej, časť druhá

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
10. 06. 2021


comments powered by Disqus