Dnes je 26.05.2019

Aktuálna koalícia sa opäť otriasa

Tlak verejnosti a aj vnútorné problémy, aktuálna vláda opäť čelí otrasom, ustoja svoju situáciu?

Aktuálna vládna koalícia zažíva ďalšie otrasy a to aj z vlastných vnútorných dôvodov. Dankova rigorózna práca, pochybnosti niektorých koaličných partnerov a Dankova snaha o vyslovenie dôvery. Budeme mať po tomto všetkom predčasné voľby? Niekoľko pokusov už existovalo, no väčšina hovorí jasne. Jedine, že by sa ozvalo niekoľko nespokojných poslancov zo Smeru, tam sa už vyskytlo niekoľko hlasov od ľudí, ktorí si dovolili vyjadriť iný názor.

Smer sa kedysi hrdil, že vystupuje ako celok a na prvý pohľad to skutočne tak bolo, išli naozaj ako jeden. Odrazu sa táto idylická zostava začala rozpadať a ozvali sa aj niektoré nespokojné hlasy. Ak ich je viac, tak to môže pomerne dobre zamiešať karty. Tvrdá ruka predsedu Smeru Fica dosiahla v týchto momentoch to, že niektorí členovia začínajú byť nespokojní a nemusia hlasovať úplne podľa predstáv, alebo, žeby na tento čas a dôležité hlasovania vyhlasovali poslušnosť?

Do toho ostré vyhlásenia expremiéra na rôzne strany, tlak médií na rigoróznu prácu predsedu parlamentu, tlak verejnosti a najnovšie aj ďalšie protesty Za slušné Slovensko, kde ľudia opäť ukázali svoju nespokojnosť. Tá trvá už poriadne dlho, no ľudia sa Za slušné Slovensko stretávajú na slovenských námestiach už približne od marca tohto roka. Ľudia si želajú zmenu politických tvárí, ktoré rozhodujú už pridlho a ako vidíme nie vždy šťastne.

Platí ich niekto, alebo neplatí? Aj tieto otázky padajú v súvislosti s organizátormi protestov a účinkujúcimi na tribúnach. Organizátori a účinkujúci včera tejto otázke dali jasnú odpoveď a protesty organizujú dobrovoľne, rovnako dobrovoľne vystupovali na tribúnach aj umelci, či osobnosti. Podľa organizátorov budú tieto protesty pokračovať aj naďalej a ako v prejave odkázala organizátorka, neodchádzajú nikam.

Tlak verejnosti, vnútorné napätie, začínajúce názorové rozdiely v stranách, toto sú znaky, že vládna koalícia sa opäť otriasa. Ľudia žiadajú zmenu, ale naozajstnú, nechcú sa už boriť s dlhoročnými problémami, ktoré nikto nerieši. Organizátori protestov majú odhodlanie pokračovať, čo je pozitívna správa.

 

 

foto aktuality.sk

-Miroslav Vavra-
18. 11. 2018


comments powered by Disqus