Dnes je 13.12.2019

Aký bude máj v Banskej Bystrici?

Aký bude máj v Banskej Bystrici? Vieme na čo sa môžete tešiť.

Máj je lásky čas a v slovenskej kultúre sa tento mesiac spája s rôznymi zvykmi. Na krásne pohľady z výšky, ktoré ponúka banskobystrická Hodinová veža sa môžete tešiť už čoskoro. Svoje brány pre turistov a obyvateľov mesta pod Urpínom otvorí už túto stredu. Návštevníci si z výšky môžu vychutnať pohľad na panorámu mesta aj prostredníctvom dvoch ďalekohľadov, vďaka ktorým uvidia nielen námestie, ale aj krásne okolie Banskej Bystrice. V máji, júni a septembri bude Hodinová veža otvorená od pondelka do nedele od 13:00 do 19:00 hod. Počas letných prázdnin svoje dvere otvorí už od 10:00 hod.

„V júli a auguste prinášame novinku. Každý piatok bude veža v prípade priaznivého počasia otvorená do 21:00 hod., a tak si návštevníci môžu vychutnať pohľad na mesto so zapadajúcim slnkom,“ hovorí vedúca referátu Informačného centra Dáša Sčensná.

V priestoroch veže nájdete propagačné materiály v niekoľkých jazykových mutáciách, ale aj rôzne suveníry či pamätné mince s motívom Hodinovej veže. Samospráva pripravuje aj mini výstavu detských kresieb: „Hodinová veža očami detí“, ktoré namaľujú deti z banskobystrických materských a základných škôl.

Čítajte aj:

Bryndza ako tradičná slovenská potravina, koľko jej vyrobíme?

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-news-
04. 05. 2019


comments powered by Disqus