Dnes je 13.12.2019

Americký starosta

Slovenskí politici vezmite si príklad od tohto starostu. My voliči vám budeme za to vďační.

Americký starosta jedného veľkomesta chcel zistiť či peniaze, ktoré rozdeľuje radnica sa správne využívajú. Využil reality show, prezliekol sa za človeka, ktorý si hľadá zamestnanie a takto postupne odkontroloval kľúčové oblasti veľkomesta. Postupne v prezlečení sa deň vozil zo zamestnancom radnice, ktorý odstraňoval mŕtve zvieratá z mesta. Videl v práci veľa nedostatkov, ale nie na strane zamestnanca, ale práve na strane zamestnávateľa, čiže mesta. Zistil, že vodič nemá ani len GPS, musí zisťovať, kde sa nachádzajú ulice z ktorých má byť odstránené mŕtve zviera.

Na ďalší deň navštívil opravára a údržbára policajných motoriek. Zistil, že im radnica stále znižuje finančné príspevky na opravy motoriek a tie by mali byť v dokonalom stave, veď nik nechce žiadny pracovný úraz a ich motorky by mali byť vždy v 100 percentnom stave. Zamyslel sa nad tým hlavne vtedy, keď mu údržbár povedal, že z radnice to nikoho nezaujíma, že sa rozpočet z roka na rok znižuje a nik z radnice by na jeho pracovisko neprišiel. Týmto to bola výzva pre starostu, aby dal všetko do poriadku.

Na tretí deň sa zastavil u mestskej policajtky, ktorá mala na starosti kontrolovať zaparkované autá a dávať pokuty pri nedodržiavaní cestných pravidiel. Videl, že to nemá ľahké a to nielen v robote, ale aj doma. Dozvedel sa, že má 28. ročného syna, ktorý má mozgovú obrnu a ona ho musela dať do ústavu, lebo mu nedokázala doma pomôcť. I keď jej srdce krvácalo, ako sa musela zachovať voči synovi, nevidela  iné východisko.

Starosta ukončil svoju misiu a pozval týchto zamestnancov k sebe. Samozrejme, že nebol už zamaskovaný a s každým sa stretol osobne. Prvý zamestnanec dostal od neho zájazd do New Yorku kde mala jeho žena rodinu a k dovolenke dostal poriadne vreckové nech si užijú mesto aj rodinu. Samozrejme dostal aj GPS.

Pre údržbára zohnal sponzora a on dostal 10 000 dolárov, aby ich investoval ako bude chcieť. Odišiel skôr do dôchodku a bol rád, že si mohol takto pomôcť.

Pre mestskú policajtku zohnal od sponzora auto s rampou na prevoz jej chorého syna a k tomu tiež 10 000 dolárov. Neverila vlastným očiam, že pre ňu niekto dokázal niečo takéto spraviť.

Starosta od týchto zážitkov pravidelne navštevuje pracoviská, ktoré spadajú pod jeho kompetenciu a stretáva sa s obyčajnými ľuďmi. Pomáha im možno už len svojou prítomnosťou, ale aj on vie prečo to robí. Blíži sa predvolebný boj a on sa opäť uchádza o kreslo starostu.

 

-Martina-
23. 05. 2014


comments powered by Disqus