Dnes je 25.06.2019

Bábkové divadlo pozýva: Vieme na ktorú hru sa môžete v marci tešiť

Bábkové divadlo v Banskej Bystrici pozýva na svoje zaujímavé predstavenia.

Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici pozýva na úspešnú inscenáciu pre dospelých Mocad(r)ámy, ktorú môžete vidieť už v utorok  19. marca o 19. hodine. Inscenácia je zložená z príbehov, v ktorých herečky hovoria o ich autentickej skúsenosti so svetom okolo nich, o sklamaniach a radostiach, o hneve a bezmocnosti voči tichej moci okolností. MOCAD(R)ÁMY dávajú príležitosť na viaceré kombinácie príbehov podľa zloženia publika. Príbehy vytvárajú jeden celok z dvoch častí: Twigy a Matróny. Mladé baby a problémy v koži S a zrelé ženy v kožiach M, L, XXL. Každý príbeh sa môže hrať sám a v rôznej kombinácii.

Inscenácia venuje pozornosť životu obyčajnej ženy. Starostiam a radostiam žien v rôznom veku, v rôznej veľkosti kože. Ponúka pôsobivé herecké výkony a zážitok z rozprávania malých babských drám v magickom priestore divadelnej kaviarne vo vile Dominika. MOCAD(R)ÁMY kladú otázky o zmysle života v ženskej koži. O význame tichých neviditeľných, ale mocných spoluhráčov, akými sú okolnosti, okolie a tradičné názory a výchova, ktoré nepozorovane zasahujú do sveta žien...

Ide o súčasný titul realizovaný v rámci projektu Štúdio T.W.I.G.A. (Theater Women Improvisation Gender Action). Zvláštnosťou projektu bolo, že sa na ňom podieľali herečky divadla, študentky herectva Akadémie umení v Banskej Bystrici, študentky výtvarnej výchovy Katedry humanitných vied UMB v Banskej Bystrici pod vedením M. Mlynarčíkovej, ktoré vytvorili videoštúdie do jednotlivých monodrám.

 

MOCAD(R)ÁMY boli vytvorené na základe autentických zážitkov a skúseností herečiek so svojou ženskou identitou v bežnom živote. Vznikali postupne na emocionálnych hereckých cvičeniach, kde sme hľadali typické prejavy ženského správania a prežívania. Rozdiely medzi všeobecnou a rodovou charakteristikou súčasných žien.

Hudba: výber, Juraj Haško a. h.
Výprava: Martina Fintorová a. h.
Scenár, réžia: Iveta Škripková
Hrajú: Marianna Mackurová, Andrea Krestianová a. h., Anna Zemaníková, Mária Danadová a. h., Slavomíra Fulínová a. h., Veronika Fekiačová a. h., Ivana Kováčová, Alena Sušilová, Mária Šamajová, Juraj Smutný

 

 

zdroj bdnr

-Napísali.sk-
03. 03. 2019


comments powered by Disqus