Dnes je 13.11.2019

Banská Bystrica bude investovať

Banská Bystrica ma vyčlenených na investície viac ako dva milióny eur.

Každoročne sa v rozpočte mesta počíta aj s finančnými prostriedkami na zabezpečenie údržby budov vo vlastníctve mesta. Aj keď nejde o veľké rekonštrukcie, ale drobné opravy, ich realizácia je nevyhnutná k zabezpečeniu ich bezproblémového chodu. Investície sa zameriavajú na stavebnú obnovu objektov, odstraňovanie havarijných stavov či nákup potrebného vybavenia. V mestskom rozpočte Banskej Bystrice  je na tento účel vyčlenených viac ako 2 300 00 eur.

„Od začiatku tohto roka sa nám podarilo z vyčlenenej sumy vyčerpať takmer 1,5 mil. eur. Mnohokrát sú to rôzne drobné opravy, ale aj náročnejšie investície, ktoré je potrebné zabezpečiť, aby boli naše budovy udržiavané a prevádzkyschopné,“ vyjadril sa primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko. Mnohokrát je však potrebné vykonávať bežnú údržbu či rôzne revízie. Suma 190-tisíc eur je určená na údržbu budov vo vlastníctve mesta. Z toho sa napríklad v Kultúrnom dome v Podlaviciach podarilo opraviť vstupné schodisko a vymeniť niektoré okná. Investícia bola potrebná aj na opravu strechy a elektroinštalácie v obchodných priestoroch na Námestí Ľ. Štúra.

Okrem toho sa bývalá Základná škola na Tatranskej ulici dočká opravy strešnej krytiny, zvodových rúr či výmeny okien. Je potrebné a dôležité zachovávať v dobrom stave aj budovy materských a základných škôl. V zariadeniach pre seniorov sa robili opravy hygienických zariadení, kotla, terasy, takisto výmeny podláh či maľovanie.

Čítajte aj:

Ministerstvo poskytne v rámci projektu miliónové dotácie

 

 

zdroj Banská Bystrica

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-news-
14. 08. 2019


comments powered by Disqus