Dnes je 23.04.2019

Banská Bystrica má nové centrum pre turistov

Cestovný ruch v Banskej Bystrici a jej okolí má veľký potenciál. V Banskej Bystrici preto vzniklo turistické informačné centrum priamo na autobusovej stanici.

Cestovný ruch v Banskej Bystrici a jej okolí má veľký potenciál. Počas všetkých ročných období  prichádzajú do Banskej Bystrice turisti nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Mesto sa preto rozhodlo zriadiť Turistické informačné centrum Banská Bystrica priamo na autobusovej stanici v podzemnom podlaží, kde majú zastávky medzimestské a medzinárodné linky. Slávnostné otvorenie sa uskutočnilo včera, 6. novembra 2018.

Priestory samospráva získala na základe nájomnej zmluvy s Dopravným podnikom mesta Banská Bystrica, a.s. Ide o dve miestnosti, ktorých mesačný prenájom je 360 eur. „Som rád, že sa nám podarilo otvoriť toto turistické centrum. Chceme využiť potenciál autobusovej stanice v súvislosti s koncentráciou domácich i zahraničných cestujúcich na jednom mieste, a motivovať ich tak k účasti na cestovnom ruchu v meste a jeho okolí,“ hovorí primátor Ján Nosko.

Novootvorené Turistické informačné centrum nebude mať vyslovene mestský charakter, ako má už existujúce Informačné centrum v priestoroch Radnice na Námestí SNP 1. „Ponuka pre ľudí bude zameraná na širšie územie, a tiež na spoluprácu so subjektmi cestovného ruchu z mesta, okolia, regiónu, ale aj na medzinárodnú klientelu. Otvorené máme každý pracovný deň od 9:00 do 17:00 hod. a v sobotu od 9:00 do 15:00 hod. Tešíme sa na všetkých návštevníkov,“ hovorí vedúci oddelenia Peter Cibuľa.

Rozsah poskytovaných služieb bude široký. Kvalifikovaní zamestnanci poskytnú návštevníkom potrebné informácie a predstavia im možnosti trávenia voľného času v piatich svetových jazykoch. V prípade potreby turistom zabezpečia aj ubytovanie či sprievodcu. K dispozícii sú aj doplnkové služby ako predaj máp, turistických sprievodcov, zľavových kariet, suvenírov, vstupeniek, výlety do okolia, obchodná a sprostredkovateľská činnosť, kopírovanie, skenovanie či viazanie.

Turistické informačné centrum plánuje v budúcnosti stále rozširovať svoje služby na základe potrieb obyvateľov a návštevníkov. Uvažujeme napríklad o zriadení poštovej schránky. V druhej miestnosti vznikne v blízkej budúcnosti požičovňa elektrobicyklov, nabíjacia a servisná stanica či interaktívna stena.

 

 

zdroj Banská Bystrica

foto ilustračné

-news-
10. 11. 2018


comments powered by Disqus