Dnes je 29.05.2020

Banská Bystrica má zlepšenia, takto chce pomôcť obyvateľom

Banská Bystrica sa snaží svojim obyvateľom uľahčovať bežné činnosti, vieme ako im chcú pomôcť.

Od roku 2015 sa Banská Bystrica zameriava, aby nebola „papierovou organizáciou“, ale moderným digitálnym mestom. Uľahčiť prácu nechcú len úradníkom, ale aj samotným obyvateľom.  Vedenie mesta Banská Bystrica hľadá čo najviac možností, ako ľuďom zjednodušiť bežné činnosti a ušetriť im čas. Vyhoveli aj žiadosti občanov, ktorí už v týchto dňoch pri platení daní môžu využiť QR kód.

„Veríme, že obyvateľov zatiaľ poteší aj takéto zlepšenie. Je to síce maličkosť, no zaneprázdneným ľuďom dokáže urýchliť vybavenie platby, a zároveň daňovník dokáže ľahšie predísť chybám,“ hovorí primátor Ján Nosko. PAY by square je národný štandard pre platobné QR kódy prijatý slovenskými bankami združenými v Slovenskej Bankovej Asociácii. Skenovanie QR kódov ušetrí čas pri prepisovaní platobného príkazu alebo faktúry. Zároveň zabezpečí aj to, aby pri prepisovaní čísla účtu či variabilného symbolu nedošlo k chybe. Ak sa pri skenovaní QR kódu nepodarí načítať všetky informácie, celý kód sa stane nečitateľným. Tým sa zabráni načítaniu zlej sumy, čísla účtu a iných platobných údajov.

„Pozor by si mali dať napríklad tí platcovia, ktorí chcú poplatok uhradiť na splátky. Pomocou QR kódu sa zatiaľ načíta len plná suma. Tento údaj je však možné rýchlo prepísať,“ hovorí Viera Dudíková, vedúca oddelenia daní a poplatkov. Najskôr sa toto zlepšenie dotkne právnických osôb, ktorým už v týchto dňoch posielajú rozhodnutie na poplatok za komunálny odpad, čo je približne 150 000 subjektov. Rozhodnutie, ktoré im príde bude obsahovať QR kód.  Pre tých, ktorí majú schránku na portáli www.slovensko.sk v stave „aktívna na doručovanie“ je dôležité, aby túto schránku sledovali. Tento mesiac začne mesto distribuovať aj rozhodnutia o vyrubení dane za psa.

Čítajte aj:

Bábkové divadlo na Rázcestí pozýva: Zaujímavá hra, ktorá získala vysoké hodnotenie

 

 

zdroj Banská Bystrica

foto ilustračné

-news-
11. 02. 2019


comments powered by Disqus