Dnes je 20.09.2021

Banská Bystrica, obyvatelia mesta môžu zlepšovať dopravu

V Banskej Bystrici môžu obyvatelia mesta zlepšovať opatrenia v doprave.

V Banskej Bystrici prišli so zaujímavým projektom v spolupráci so Žilinskou univerzitou v Žiline. Odborníci z univerzity ešte v priebehu minulého roka vykonávali v meste niekoľko meraní vyťažených ciest pomocou najnovších zariadení. Banská Bystrica pristúpila k tejto problematike inovatívnym spôsobom.

Strategický dokument Plán udržateľnej mobility, ktorý pre mesto spracováva riešiteľský tím  zo Žilinskej univerzity v Žiline sa dostal do ďalšej fázy. Vo štvrtok, 16. septembra budú môcť obyvatelia Banskej Bystrice od 14:30 hod. do 17:00 hod.  individuálne pripomienkovať a navrhovať zlepšenia opatrení v oblasti dopravy v meste pod Urpínom na stretnutiach s odborníkmi zo Žiliny.

Riešiteľský tím odborníkov zo Žilinskej univerzity v Žiline sa počas najbližších dvoch rokov postará o vypracovanie Plánu udržateľnej mobility funkčného územia nášho mesta,  ku ktorému je okrem samotnej Banskej Bystrice pričlenených aj ďalších 16 okolitých obcí. Mať udržateľný dopravný systém, skvalitniť rôzne druhy dopravy a mobility obyvateľov i návštevníkov mesta – to je hlavný cieľ strategického dokumentu PUM. Na vypracovanie tohto strategického dokumentu získala samospráva financie z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Čítajte aj:

Ministerstvo financií, ani reforma, ani odškodňovací zákon

 

 

zdroj Banská Bystrica

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
15. 09. 2021


comments powered by Disqus