Banská Bystrica uspela, po dlhšom čase aj Zvolen

42. kolo slovenskej hokejovej Extraligy.

V skratke

HC 05 Banská Bystrica     4:1     HK Nitra

Napriek výhode domáceho prostredia Banskobystričania nezačali tak aktívne ako Nitra. Na strely hostia domácich v celú úvodnú čast doslova valcovali. No rovnako prekonali domácich aj v zahodených šanciach, hráčom spod Zobora chýbala tá správna koncovka. Azda najväčšiu šancu z celej prvej tretiny mal nitriansky hráč Kafka v 15. minúte. O 3 minúty neskôr to boli práve domáci hokejisti ktorí otvárali skóre. Lunter namieril puk presne za chrbát Lakosila. Úvodnú časť zápasu vyhrali domáci o jeden gól.

Druhá tretina začala pre Banskobytričanov lepšie, než tá úvodná. Už po piatich minútach hry sa do šance dostal Lunter, ktorý si po druhý krát v zápase vychutnal Lakosila. Nitra sa snažila o kontaktný gól a ten aj prišiel po 38 sekundách. Tománek sa dravo predral pred Košarišťanovu bránku a podarilo sa mu znížiť doterajší stav. Hráčom Banskej Bystrica sa nepozdával tento tesný výsledok a  o niekoľko sekúnd po Tománkovom góle sa radovali opäť domáci. Z rýchleho protiútoku strelecky triumfoval Lamper a zvýšil vedenie Banskej Bystrice. Strelecká chuť domácich bola nezastaviteľná a v 32. minúte Lunter strelil do Lakosilovej bránky svoj tretí gól zápasu. Nitrianskemu obrancovi Bačovi zrejme pretiekli nervy a pred koncom druhej tretiny nepríjemne fauloval domáceho hráča Martina, za čo dostal 5 minút + do konca zápasu.

V poslednej tretine zápasu išlo domácim už len o udržanie náskoku a Nitra sa strelecky trápila. Obidve mužstvá nevyužili početné výhody. Nitra sa snažila nabrať prevahu, no pozorný domáci brankár zneškodňoval šance hostí. Vo vlastnom oslabení sa do prečíslenia vybrali bystrickí hráči White a Hudec, no Lakosil nebol prekonaný. Pred koncom zápasu sa bolestivo zranil Nitran Tománek, ktorého zasiahol puk a musel odkrívať na striedačku. Do konca zápasu sa výsledok nezmenil a tak Banská Bystrica vyhrala nad Nitrou na domácom ľade 4:1.

Góly: 18. Lunter (Zigo, Kadura), 25. Lunter (Zigo, Lamper), 27. Lamper (Lunter, Zigo), 32. Lunter (Lamper, Zigo) - 26. R. Tománek (Stümpel)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: M. Bača (Nitra) 5+DKZ za napadnutie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Lokšík - Gajan, Tornay, 1486 divákov
Zostavy:
Banská Bystrica:
Košarišťan - Lepine, Saracino, Macháček, James Martin, Predajniansky, Rosandič, Gachulinec, Bambúch - M. Hudec, White, R. Konečný - Kafka, Heizer, Handlovský - Lamper, Zigo, Lunter - Kadura, R. Gašpar, Dolník
Nitra: Lakosil - P. König, Ordzovenský, Nádašdi, D. Milo, F. Kuzma, M. Bača, Ďurkech, M. Novák - Pupák, Stümpel, R. Tománek - H. Ručkay, Miroslav Kováčik, J. Ručkay - Bajtek, T. Chrenko, M. Segľa - Piačka, Lelkeš, R. Mráz

MSHK DOXXbet Žilina     3:1     MHC Mountfield Martin

Góly: 3. Kalla (Marek Slovák), 38. R. Tomas (T. Varga, Klouda), 54. Kalla - 26. J. Cíger (Rusina, Dírer)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: T. Orolín, Jonák - Korba, Rovenský, 1864 divákov
Zostavy:
Žilina:
Koutský - Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal, Bajaník - Marek Slovák, Valášek, Kalla - T. Varga, Klouda, R. Tomas - Jarab, Rehák, Drevenák
Martin: J. Čech - Matejka, P. Smrek, I. Ďatelinka, A. Novotný, Brcko, Rusina - Markovič, Galamboš, Važan - Kolena, Fujerík, Rožník - Themár, Dírer, J. Cíger - L. Klíma, Pokrivčák, Šugár

Dukla Trenčín     1:3     HC Košice

Góly: 12. O. Mikula (Róbert Petrovický) - 20. M. Bartánus (T. Marcinko, Svatoš), 26. Bicek (Sojčík), 46. Štrbák (T. Marcinko)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: M. Nemčík (Trenčín) 10 min za úder do hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner - Šefčík, Sčensný, 1431 divákov
Zostavy:
Trenčín:
A. Nagy - Novajovský, Čerešňák, Pozník, Bobček, M. Habšuda, M. Nemčík, Ryzák - Kútny, Troliga, D. Buc - O. Mikula, Róbert Petrovický, Komínek - D. Hudec, T. Klíma, Šišovský - Šimíček, O. Rusnák, T. Lipták
Košice: Riečický - Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, Černák - M. Bartánus, T. Marcinko, Svatoš - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Sojčík, Češík, Bicek - Jokeľ, Boltun, T. Hrnka

ŠHK 37 Piešťany     1:0     HK Poprad

Gól: 27. Chylo (Hamrák, S. Saliji)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Kacej, M. Orolín, 1162 divákov
Zostavy:
Piešťany:
Tomek - Rais, Brňák, R. Filip, Drgoň, Bučka, Cuník, Škadra, Biro - Lušňák, Holovič, Stupka - T. Melichárek, V. Nemec, F. Hudec - S. Saliji, Hamrák, Chylo - Haring, Mišura, Románek
Poprad: Masalskis - Gáborčík, D. Brejčák, Kurali, Fabian, Dinda, Makovský, Vojsovič, E. Kramár - T. Sýkora, Štals, A. Kroták - M. Nagy, Mlynarovič, Matúš Paločko - S. Takáč, Paukovček, Drábek - Gápa, Štrauch, Belluš

HK 36 Skalica     3:4     HKM Zvolen  po samostatných nájazdoch

Góly: 14. Trška (Lažo), 34. B. Jankovič (Stieler), 60. M. Preisinger (Obdržálek, Vyrůbalík) - 3. Michal Chovan (Brabenec), 23. Síkela (M. Jurík, Ľ. Zuzin), 44. Bortňák (Michal Chovan, J. Mucha), rozhodujúci sam. nájazd Bortňák
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Pichnarčík (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Baluška - Tvrdoň, Výleta, 967 divákov