Dnes je 29.05.2020

Banská Bystrica: Zaujímavé predvianočné podujatia

Banská Bystrica bude mať niekoľko zaujímavých predvianočných podujatí.

Predvianočné podujatia budú v Banskej Bystrici zaujímavé a budú lákať doslova všetkých. Spoznáte napríklad Číru radosť. Je to projekt Divadla Štúdio tanca, ktorý spája tvorivú energiu umeleckého súboru a detských tanečníkov.

Radosť, ktorá je v každom z nás, radosť ktorá je neuchopiteľná, radosť ktorá je nevysvetliteľná. Presne tak sa bude formovať naša nová inscenácia, ktorou si vyskladáme svoj vlastný svet . Predstavenie Číra radosť je založené najmä na forme tvorivej energie, ktorá si cestu našla sama, nevyspytateľne ako radosť sama. Hravou formou pre detského i dospelého diváka, predstavíme choreografiu, ktorá nás spolu s Vami prenesie do sveta kde je všetko možné, kde sa radosť povznesie nad všetko ostatné, kde si sami poskladáme svoj svet tak, ako nás baví. Svet plný fantázie, radosti, čírej bezstarostnosti, svet kde sa bavíme a usmievame len tak od srdca. Príďte prežiť Číru radosť už 8. decembra. Príďte splynúť so svetom, v ktorom si oddýchnete.

Okrem toho môžete zažiť skvelú atmosféru na Banskobystrických vianočných trhoch. Čas vianočný je opäť tu a spolu s ním je pripravený bohatý program. Banskobystrické námestie je aj tento rok zahalené do vôní a svetiel trhových stánkov i melódie kultúrnych podujatí a koncertov. Okrem námestia sa koncertmi, hudbou či vianočnými filmami rozoznejú Robotnícky dom, Múzeum SNP, Radnica mesta Banská Bystrica, Kostol Panny Márie Pomocnice, Kostol Nanemovzatia Panny Márie a na plavárni Šachtičky sa už trdične môžete ponoriť do plaveckej 24 hodinovky.

Okrem toho sa môžete prísť túlať Banskou Bystricou a to 15. decembra. V období adventu sa kresťania schádzajú v chrámoch k modlitbám a rozjímaniu. Znova po roku začína ten čarovný, malými i dospelými obľúbený predvianočný čas plný príprav a očakávania najkrajších sviatkov. Príďte si spríjemniť decembrové popoludnie, započúvať sa do organovej hudby a oddýchnuť si od predvianočného zhonu. Pozývame vás na pravidelné potulky mestom, pri ktorých sa na chvíľu zastaví čas a myšlienky na povinnosti nahradí zážitok spojenia hudby a hovoreného slova.  Vstupné 2€. Deti do 12 rokov v sprievode rodičov – zdarma.

Čítajte aj:

V Banskej Bystrici začínajú vianočné trhy

 

 

zdroj Banská Bystrica

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-news-
01. 12. 2019


comments powered by Disqus