Banskobystričania nestačili na Martin

Zvolen vyhral vysoko nad Žilinou- 43. kolo slovenskej hokejovej Extraligy.

V skratke

MHC Mountfield Martin     5:3     HC 05 Banská Bystrica

Domáci hokejisti mali mimoriadne pasívny vstup do zápasu a prvá polovica úvodnej tretiny sa odohrávala väčšinou v ich obrannom pásme. Banská Bystrica vytvárala obrovský tlak. Tento tlak sa hosťom z Banskej Bystrice podarilo premeniť na prvý úspešný zásah v 7. minúte. Strelcom gólu hostí bol Handlovský. Martinčanom pomohla na vyrovnanie presilovka. V 10. minúte prekonal banskobystrického brankára Markovič. Hostí tento vyrovnávajúci gól rozhodil a ich hra už nebola agresívna ako doteraz, čo vyústilo v druhý martinský zásah do bránky Košarišťana. Na rozdiel jedneho gólu zvyšoval martinský hráč Važan.

Martin pokračoval vo svojej snahe aj v druhej tretine a po 6. minútach na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Klíma. Hostia akoby nečakali takýto odpor domácich a zostali bezradní. Košarišťan sa porúčal z banskobytrickej bránky a vystriedal ho tam Sabol. O necelú minútu následne hostia znížili nepriaznivé skóre, keď Zigo prekonal J. Čecha. Vyrovnanie sa do konca druhej tretiny Banskobystričanom nepodarilo a tak domáci stále vyhrávali 3:2.

Do poslednej časti zápasu nastúpili domáci Martinčania s odhodlaním vyhrať toto stretnutie, čo sa potvrdilo na ich hre. Dostali šancu hrať presilovku a po 39. sekundách Važan opäť zvyšoval náskok Martina. Domáci vsadili na bleskové protiútoky zo stredného pásma. 6 minút pred koncom zápasu fauloval v samostatnom úniku banskobytričan Saracino domáceho Markoviča a rozhodca nariadil trestné strieľanie, ktoré domáci premenili a pistili si tak víťazstvo po dlhej sérii prehier. 4 minúty pred koncom sa ešte hosťom podarilo streliť gól, jeho autorom bol Hudec. No ani odvolanie banskobystrického brankára 85 sekúnd pred koncom nezachránilo hostí z Banskej Bystrice pred prehrou. Martin zdolal Banskú Bystricu 5:3.

Góly: 10. Markovič (I. Ďatelinka, Galamboš), 14. Važan (Galamboš, I. Ďatelinka), 26. L. Klíma (Markovič), 43. Važan (Galamboš, I. Ďatelinka), 54. Markovič (tr. strieľanie) - 7. Handlovský (M. Hudec, White), 27. Zigo (Lunter), 56. M. Hudec (White)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Jobbágy, Snášel, 1800 divákov
Zostavy:
Martin:
J. Čech - Matejka, I. Ďatelinka, Perniš, A. Novotný, Tupý, Rusina - Markovič, Galamboš, Važan - L. Klíma, Kolena, Rožník - Themár, Pokrivčák, J. Cíger - od 21. Dírer
Banská Bystrica: Košarišťan (26. Sabol) - Lepine, Saracino, Macháček, Bambúch, Predajniansky, Gachulinec - M. Hudec, White, Handlovský - Dolník, Heizer, Kadura - Lamper, Zigo, Lunter - Rosandič, R. Gašpar, Róth

HKM Zvolen     7:2     MsHK DOXXbet Žilina

Góly: 15. Bortňák (A. Podkonický, P. Zuzin), 21. Michal Chovan (Škvaridlo), 27. Bortňák (P. Zuzin), 47. P. Zuzin (Bortňák, Pichnarčík), 57. Bortňák (P. Zuzin, Hraško), 59. A. Podkonický (Hraško), 60. Michal Chovan (Brabenec) - 19. Linet (A. Lipovský), 37. E. Bagin (R. Tomas, T. Varga)
Vylúčení: 0:1 na 2 min, navyše: Klouda a R. Tomas (obaja Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Junek, Šefčík, 1380 divákov
Zostavy:
Zvolen:
M. Šimko - J. Hertl, L. Pokovič, Ťavoda, J. Mucha, Pichnarčík, Hraško - Škvaridlo, Brabenec, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Síkela - P. Zuzin, Bortňák, A. Podkonický - Puliš, Čanky, Martin Ďaloga
Žilina: Koutský - Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal - Marek Slovák, Valášek, Kalla - T. Varga, Klouda, R. Tomas - Vaculín, Linet, Drevenák - Piják, Rehák, A. Lipovský

HK Poprad     6:0     HK 36 Skalica

Góly: 10. Mlynarovič (Kurali, Fabian), 16. Štals (T. Sýkora), 21. A. Lapšanský (T. Sýkora, Štals), 24. Mlynarovič (A. Kroták), 40. Makovský (Drábek, S. Takáč), 47. Štals (A. Lapšanský, A. Kroták)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jura, Lokšík - Smrek, Bogdaň, 1517 divákov
Zostavy:
Poprad:
Masalskis - Gáborčík, D. Brejčák, Kurali, Fabian, Dinda, Makovský, E. Kramár - T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský - A. Kroták, Mlynarovič, Matúš Paločko - Belluš, S. Takáč, Drábek - Gápa, Paukovček, M. Nagy
Skalica: P. Romančík (24. M. Lipovský) - Barák, Vyrůbalík, B. Jankovič, Trška, Staňo, Krejčiřík, Mikéska, Srnec - M. Preisinger, R. Školiak, Obdržálek - Lažo, Stieler, R. Kropáč - F. Novák, B. Mráz, Šátek

HC Košice     4:2     ŠHK 37 Piešťany

Góly: 4. M. Bartánus (Klouček, T. Marcinko), 30. Bicek (Češík, M. Macejko), 32. R. Jenčík (Cebák, Spilar), 42. Spilar (R. Jenčík) - 35. Holovič (Lušňák), 51. Brňák (Holovič, Stupka)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín - Holienka, Valach, 3547 divákov
Zostavy:
Košice:
Riečický - Klouček, M. Macejko, Kolba, Deyl, Šeda, Cebák - M. Bartánus, T. Marcinko, Svatoš - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Sojčík, Češík, Bicek - Jokeľ, Matúš Chovan, T. Hrnka
Piešťany: Šúrek - Rais, Brňák, R. Filip, Drgoň, Bučka, Cuník, Škadra, Biro - Lušňák, Holovič, Stupka - T. Melichárek, V. Nemec, F. Hudec - S. Saliji, Hamrák, Chylo - Haring, Mišura, A. Hruška

HK Nitra     4:2     Dukla Trenčín

Góly: 12. H. Ručkay (Miroslav Kováčik, J. Ručkay), 22. Miroslav Kováčik (H. Ručkay, Nádašdi), 34. Miroslav Kováčik (D. Milo), 45. Stümpel (R. Tománek, Ordzovenský) - 37. O. Mikula (Pozník), 56. D. Buc
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Lauff - Gajan, Gavalier, 2954 divákov