Banský Bystrica zdolala prvý tým tabuľky- Košice

Zvolen zahanbujúco prehral s Piešťanmi- slovenská hokejová Extraliga- 41. kolo.

V skratke

HC Košice     2:4     HC 05 Banská Bystrica

Prvá tretina zápasu medzi Košicami a Banskou Bystricou ukázala chuť na víťazstvo Košíc, no iba množstvom šancí, ktoré si domáci hokejisti vypracovávali. V koncovke vždy narazili na pozorného banskobystrického brankára Košarišťana. Jenčík, Spilar a Lunter si na brankárovi hostí strelecky vylámali zuby. Prvá tretina žiadny presný zásah nepriniesla a tak obidva tými išli do šatní s nerozhodným výsledkom.

V druhej tretine vyzeralo všetko inak. Pri chuti bol opäť Jenčík, no naďalej nedokázal prekonať Košarišťana. Na opačnej strane zavelil do útoku Rosandič, ktorý prekonal košického brankára. Radosť hostí z vedenia dlho netrvala, Sojčík presnou strelou vyrovnával skóre. 26. minúta opäť patrila Banskobystričanom a z presného zásahu sa radoval Konečný. O dve minúty neskôr priložil ruku k víťaznému dielu Hudec a hostia vyhrávali na košickom ľade už o dva góly. V 38. minúte prekonal Riečického útočník Lamper a náskok Banskej Bystrice sa zväčšil na 3 góly. Košičania ešte nezložili zbrane a ku koncu druhej tretiny na rozdiel dvoch gólov znižoval domáci Marcinko.

V poslenej tretine Banskobystričania vsadili na obranu a Košičanom nezostávalo nič iné, len sa snažiť útočiť, aby sa pokúsili zvrátit nepriaznivý stav. V 43. minúte pohorel na banskobystrickom brankárovi Bicek. Za jeho šancou nasledovala šanca Spilara a potom sa opäť v šanci ocital Bicek, no výsledok to neprinieslo. Viac ako minútu pred koncom zápasu Košičania odvolali brankára, ale streliť gól sa im nepodarilo. Banská Bystrica vyhrala na košickom ľade.

Góly: 24. Sojčík (Spilar), 39. T. Marcinko - 24. Rosandič (Lunter, Predajniansky), 26. R. Konečný (White), 28. M. Hudec (White), 38. Lamper (White, Bambúch)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Macháček (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Lokšík - M. Korba, Smrek, 3297 divákov
Zostavy:
Košice:
Riečický - Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, Černák - M. Bartánus, T. Marcinko, Svatoš - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Sojčík, T. Hrnka, Bicek - Jokeľ, Češík, Skalický
Banská Bystrica: Košarišťan - Lepine, Saracino, Macháček, James Martin, Predajniansky, Rosandič, Gachulinec, Bambúch - M. Hudec, White, R. Konečný - Kafka, Heizer, Handlovský - Lamper, Zigo, Lunter - Kadura, R. Gašpar, Bendík

HKM Zvolen     3:8     ŠHK 37 Piešťany

Góly: 18. Škvaridlo (Hraško, A. Podkonický), 37. Bortňák (Škvaridlo, L. Pokovič), 49. A. Podkonický (Bortňák, L. Pokovič) - 4. Haring (Mišura, Románek), 6. Chylo (T. Melichárek, Bučka), 11. Románek (Mišura), 17. T. Melichárek (S. Saliji), 32. Holovič, 38. Románek, 44. Lušňák (Brňák, Stupka), 51. Haring (Mišura)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: J. Konc, Orolín - Bednár, Snášel, 1365 divákov
Zostavy:
Zvolen:
M. Šimko (21. Cibuľa) - Obšut, J. Hertl, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, J. Mucha, Pichnarčík - P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan - Škvaridlo, Bortňák, A. Podkonický - Puliš, M. Jurík, V. Baláž - Ľ. Zuzin, Čanky, Martin Ďaloga
Piešťany: Šúrek - Rais, Brňák, A. Hruška, Drgoň, Bučka, Cuník, Škadra, Biro - Lušňák, Holovič, Stupka - T. Melichárek, V. Nemec, F. Hudec - S. Saliji, Hamrák, Chylo - Haring, Mišura, Románek

HK Poprad     5:4     Dukla Trenčín   po predĺžení

Góly: 3. S. Takáč (Paukovček), 19. Štals (A. Kroták, Fabian), 40. Matúš Paločko (M. Nagy), 51. R. Sýkora (Štals), 64. Mlynarovič - 3. Šimíček (O. Rusnák, T. Lipták), 22. D. Buc, 23. T. Klíma (O. Mikula), 36. O. Mikula
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:3, rozhodovali: Lauff, Jonák - Holienka, Valach, 1842 divákov
Zostavy:
Poprad:
Sidor (23. Masalskis) - Gáborčík, D. Brejčák, Kurali, Fabian, Dinda, Makovský - T. Sýkora, Štals, A. Kroták - Paukovček, S. Takáč, Matúš Paločko - M. Nagy, Mlynarovič, Drábek - Gápa, Belluš
Trenčín: Lašák - Pozník, Bobček, Novajovský, Čerešňák, M. Habšuda, M. Nemčík, F. Nemček, Ryzák - O. Mikula, Róbert Petrovický, Komínek - Kútny, Troliga, D. Buc - D. Hudec, T. Klíma, Šišovský - Šimíček, O. Rusnák, T. Lipták

HK 36 Skalica     5:6     MsHK DOXXbet Žilina

Góly: 3. Obdržálek (R. Školiak, M. Preisinger), 4. B. Mráz (Kutálek, Šátek), 29. R. Kropáč (Mikéska, Stieler), 46. Obdržálek (Vyrůbalík, R. Školiak), 59. R. Školiak (Staňo) - 1. R. Tomas (Dlouhý), 8. R. Tomas (Dlouhý), 18. Kalla (Valášek), 32. R. Tomas (T. Varga), 51. R. Tomas, 53. Drevenák (Linet)
Vylúčení: 0:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Brath, Sčensný, 1386 divákov
Zostavy:
Skalica:
M. Lipovský (8. P. Romančík) - Staňo, Vyrůbalík, Mikéska, Barák, M. Srnec, Krejčiřík - M. Preisinger, R. Školiak, Obdržálek - B. Jankovič, Stieler, R. Kropáč - Kutálek, B. Mráz, Šátek
Žilina: Koutský - Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal, Bajaník - Marek Slovák, Valášek, Kalla - T. Varga, Klouda, R. Tomas - Čavrk, Linet, Drevenák - Bene, Rehák, Vaculín

HK Nitra     5:3     MHC Mountfield Martin

Góly: 10. H. Ručkay (Lelkeš, D. Milo), 15. P. König (L. Novák, R. Tománek), 30. P. König (M. Segľa, R. Mráz), 59. M. Segľa (Nádašdi, Stümpel), 60. Miroslav Kováčik - 27. Fujerík (Rusina, Rožník), 35. Rožník (Kolena, Fujerík), 55. J. Cíger (Dírer)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: L. Novák 5+DKZ za nešportové správanie, Nádašdi DKZ za nešportové správanie - Kolena DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - Junek, Tvrdoň, 3276 divákov