Dnes je 21.02.2019

Blíži sa front. Po horúčavách prinesie konečne zrážky

Už počas piatkového popoludnia začne počasie na našom území ovplyvňovať studený front. Ten prinesie búrky, ale aj toľko potrebný dážď. Spadnúť môže niekoľko desiatok milimetrov zrážok.

Od horúčav si konečne na pár dní oddýchneme a naše záhrady a rozpálený asfalt, či betón schladí toľko potrebný dážď. Počasie totiž už v piatok začne ovplyvňovať studený front, ktorý naše územie opustí až v sobotu večer. Dovtedy nás bude kropiť zrážkami.

Ako bude postupovať ochladenie?

Prvé zrážky sa objavia v piatok popoludní na severozápade a severe Slovenska. Počas večera a noci na sobotu sa zrážky budú rozširovať nad západné a stredné Slovensko. Najskôr pôjde o búrky, ktoré môžu byť aj intenzívnejšie, no tie potom prejdú do dažďa a pršať môže aj niekoľko hodín.

V sobotu sa búrky sústredia najmä nad stredné a východné Slovensko a na západe a severozápadu bude už len pršať. Posledné zrážky opustia naše územie v sobotu večer. Počas piatka a soboty spadne najviac zrážok na celom našom území, no vlaha by mala v nejakej miere prísť na takmer celé naše územie. Pred búrkami bude vydaná aj výstrah a o ich postupe budeme samozrejme podrobne informovať.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
10. 08. 2018


comments powered by Disqus