Dnes je 25.06.2019

Bratislava má rozsiahle posilnenie ochrany prírody

V bratislavskom lesoparku vzniknú rozsiahle oblasti bez ťažby dreva a výstavba nových rekreačných prvkov sa bude môcť koncentrovať len do najviac navštevovaných miest.

Všetci prítomní mestskí poslanci bratislavského zastupiteľstva jednohlasne schválili zonáciu mestských lesov v Bratislave. V bratislavskom lesoparku vzniknú rozsiahle oblasti bez ťažby dreva a výstavba nových rekreačných prvkov sa bude môcť koncentrovať len do najviac navštevovaných miest. Rozdelenie lesoparku do troch zón neprinesie verejnosti žiadne obmedzenia, ale mestu sa určia jasné pravidlá starostlivosti o územie.

Vďaka postupnému znižovaniu a zjemňovaniu ťažby predstavuje dnes bratislavský lesopark jedno z najvýznamnejších miest pre ochranu prírody v celých Malých Karpatoch. Schválením zonácie vznikne najväčšie súvislé územie bez ťažby dreva na západnom Slovensku. Zonácia prinesie jasné pravidlá pre citlivý rozvoj rekreačných miest a lepšiu ochranu prírody pri úplnom zachovaní voľného pohybu osôb. Ide o kľúčovú zmenu vnímania prímestských lesov na Slovensku.

„Som rád, že sa nám v tak krátkom čase podarilo splniť ďalší veľký sľub, ktorý sme dali Bratislavčankám a Bratislavčanom – ochrana mestských lesov a posilnenie ich rekreačnej funkcie. Teším sa, že bratislavský lesopark môže byť vzorom pokiaľ ide o podporu rekreácie a ochranu prírody a bol by som rád, ak by sa stal inšpiráciou aj pre štátne lesy“, uviedol primátor Bratislavy, M. Vallo.

Čítajte aj:

Profesia days nie je len veľtrhom, návštevníkom ponúkne niečo nové

 

 

zdroj Bratislava

foto ilustračné

-news-
08. 03. 2019


comments powered by Disqus