Dnes je 03.06.2020

Budú búrky a môžu byť aj intenzívne

Meteorologická ,,nuda" dočasne končí. Počas zajtrajšieho dňa dorazí studený front, ktorý prinesie aj intenzívne búrky.

Počas piatku sa v plytkej brázde nízkeho tlaku vzduchu bude nad našou oblasťou vlniť studený front. Ten prinesie prechodné ochladenie, no aj búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne. Búrky sa budú tvoriť v popoludňajších hodinách, najmä na strednom Slovensku, na Gemeri a na Spiši. Vznikať budú v hornatých oblastiach a priniesť môžu prívalové zrážky a ojedinele aj krupobitie. Búrky sa budú vyskytovať až do večera a po vzniku budú postupovať smerom na severovýchod.

Búrky prinesú aj mierne ochladenie a teploty klesnú na +20 až +26 °C. Budúci týždeň sa opäť očakáva oteplenie. Naše územie bude pod vplyvom tlakovej výše a zrážok bude málo. Predpovdný model predpokladá teplotne nadpriemerné počasie s teplotnou odchýlkou od +3 do +6 °C.

Vyzerá to tak, že víkend prinesie pokojné a chladnejšie počasie, no napriek tomu budú teploty stále príjemné. Situáciu s piatkovými búrkami budeme sledovať a postupne budú zrejme vydané aj výstrahy. Ako bude vyzerať víkedn a budúci týždeň prinesieme v našich článkoch o počasí.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
14. 09. 2018


comments powered by Disqus