Dnes je 27.09.2020

Búrky hrozia aj v utorok. Budú intenzívne

V utorok sa na území Slovenska opäť očakávajú intenzívne búrky. Priniesť by mali prívalové zrážky, či silnejší nárazový vietor.

V utorok bude počasie na Slovensku naďalej ovplyvňovať brázda nízkeho tlaku vo vyšších vrstvách ovzdušia. Tá prinesie na viaceré miesta prehánky alebo búrky. V druhý deň v týždni očakávame na východe jasné až polojasné počasie, s teplotami od +24 do +28°C. Zrážky sa tu neočakávajú, prípadne budú len krátke a slabé.

Iná situácia ale čaká stredné a západné Slovensko. Už okolo poludnia sa budú v týchto oblastiach tvoriť prehánky a búrky. Narozdiel od pondelka, kedy sa najviac búrok očakávalo na strednom Slovensku, v utorok zasiahnu búrky najmä západ.

Búrky budú vznikať už predpoludním a sprevádzané budú spočiatku najmä prívalovými zrážkami. Počas dňa by mali naberať na intenzite a silnejšie bunky môžu byť sprevádzané aj silnejším nárazovým vetrom. Maximálne denné teploty by mali pred búrkami dosahovať v južnej polovici stredného Slovenska a na západe Slovenska od +25 do +30°C. Pri búrkach sa ochladí a potom budeme mať na niektorých miestach Slovenska stabilné počasie.

Čítajte aj:

Koronavírus na Slovensku, dokedy ešte budeme čakať na opatrenia?

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
11. 08. 2020


comments powered by Disqus