Dnes je 13.11.2019

Búrky prinášali dážď, studený front prináša ochladenie

Búrky sa vyskytovali predovšetkým na západe Slovenska, počas dňa sa lokálne vyskytli na celom území, postupne sa ochladí.

Búrky sa na našom územi vyskytovali aj počas noci a postupovali smerom k severovýchodu cez oblasť Podunajskej nížiny. Z Rakúska boli hlásené najmä silné poryvy vetra a lejak.  Búrky sa vyskytovali aj na Záhorí a v priebehu noci bol predpoklad, že sa začali rozširovať cez severozápadné Slovensko. Medzičasom dochádzalo k ďalej konvekcii nad Alpami.

Ďalšie búrky sa na našom území začali vyskytovať počas dňa. Niektoré numerické modely sa v predpovediach pre Slovensko výrazne rozlišovali. Niektoré dokonca naznačovali silné búrky s podmienkami pre vznik tornáda. Našťastie sa na našom území situácia upokojila a silné búrky sa nášmu územi vyhli.

Po utorkovom prechode studeného frontu sa na našom území mierne ochladí a teploty na niektorých miestach nebudú dosahovať ani tridsať stupňov. Hoci sa bude pozvoľna oteplovať až do začiatku víkendu, tropické počasie na Slovensku nebude. Najteplejšie by malo byť cez víkend a následne by cez naše územie mal prejsť ďalší studený front s búrkami a dažďom. Budeme mať premenlivé počasie.

Čítajte aj:

Na Slovensku začína fungovať nový úrad

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

 

-iMeteo.sk-
13. 08. 2019


comments powered by Disqus