Dnes je 25.06.2019

Búrky sa počas noci vyskytli aj v okolí Banskej Bystrice

Počas noci sa v našej oblasti vyskytovala blesková búrková aktivita a súčasne silný vietor. Búrku zaznamenali aj v okolí Banskej Bystrice.

Včerajší deň bol na búrky pomerne zaujímavý. Výrazné sa vyskytli v Nemecku, no s príchodom večera sa búrky dostali aj nad Česko a počasi noci aj nad naše územie. Blesková aktivita sa najskôr objavila na západnom Slovensku a neskôr bola najvýraznejšia v oblasti Banskej Bystrice.

Blesk však už udrel okrem Podunajskej nížiny a Banskej Bystrice aj v okolí Rajca. Z našej oblasti boli najvýraznejšie búrky aktuálne v oblasti Budapešti.  Na našom území už detekcia bleskov zaznamenala viac ako 70 výbojov. Noc prinášala priebežný výskyt búrkovej aktivity a prechodne bol pri búrkach aj dážď a rozfúkal sa silný vietor. Nárazový vietor dosahoval rýchlosť až do 100 km/h.

Počasie v nasledujúcich dňoch bude naďalej premenlivé, no utorok prinesie výraznejšie ochladenie. To spôsobí chladnejší vzduch zo severu, ktorý sa dostane nad naše územie a na niektorých miestach sa môže pridať aj sneženie. Vyhliadky nazančujú, že počasie do konca marca môže priniesť ešte chladnejšie počasie a na niektorých miestach aj so snehom.

Čítajte aj:

Bratislava má rozsiahle posilnenie ochrany prírody

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
10. 03. 2019


comments powered by Disqus