Dnes je 13.11.2019

Búrky ustali a boli slabšie. Ďalšie sa objavia cez deň

Horúčavy sú za nami a za nami sú aj búrky. V nasledujúcich hodinách bude búrok už len minimum a nemusia sa vyskytnúť vôbec.

Máme za sebou veľmi teplý deň, ktorý priniesol teploty až okolo hranice +35 °C a súčasne pomerne intenzívne búrky, ktoré zasiahli najmä Záhorie. Búrka, ktorá zasiahla Záhorie, neskôr Malé Karpaty a postúpila nad oblasť Piešťan, vznikla na závetrí Álp a cez Viedeň sa dostala až nad naše územie. Búrky nad našim územím postupne zoslabli.

Včerajšie búrky však boli výrazne slabšie ako sa pôvodne očakávalo a to v dôsledku prítomnosti veľmi vysokej zádržnej vrstvy CIN.  Numerické modely už niekoľko posledných výstupov menili svoje predpovede. Zádržná vrstva sa tak postarala o to, že výraznejší komplex búrok cez naše územie nepostúpil.

Ďalšie búrky sa počas noci mohli objaviť v oblasti stredného a predovšetkým severného Slovenska, a keď sa vyskytli, tak boli  pomerne slabé. Ďalšie búrky sa očakávajú až v priebehu dnešného dňa a mali by byť sústredené do oblasti východnej polovice Slovenska, no vyskytnúť sa môžu na celom území. Môžu prinášať predovšetkým prívalové zrážky.

Čítajte aj:

Telekom rozšíril pokrytie, má viac zákazníkov

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
13. 08. 2019


comments powered by Disqus