Dnes je 19.01.2020

Búrky ustali, no stále výdatne pršalo, počasie bude premenlivé

Búrky, ktoré prinášali výrazné zrážky do oblasti východného Slovenska ustali, no vyskytoval sa výrazný dážď. Počasie bude postupne pokojné.

Počasie na našom území ovplyvňoval rozsiahly studený front spoločne s presúvajúcou sa oblasťou nízkeho tlaku s ktorou bolo spojené výrazné zrážkové pole. To v pondelok cez deň a večer ovplyvnilo počasie na severe a východe nášho územia.

Zrážky včera podvečer od západu veľmi pomaly ustávali.  K 19:00 spadlo najviac zrážok za uplynulých 24 hodín v oblasti stredného Slovenska, kde spadlo aj viac ako 50 litrov zrážok na meter štvorcový pôdy. Výrazné zrážky mali na východe nášho územia pokračovať aj počas noci. V priebehu ranných hodín začali zrážky na našom území definitívne ustávať.

Počasie bude na rozdiel od pondelka jasné až polojasné a na niektorých miestach sa môže vyskytovať aj viac oblačnosti. Teploty budú mierne stúpať a počasie bez dažďa a prehánok by malo vydržať až do víkendu. Cez víkend by sa na niektorých častiach Slovenska mohla objaviť zväčšená oblačnosť a prehánky. Mierne sa ochladí. Na Slovensku budeme mať pokojné počasie.

Čítajte aj:

Minimálna mzda, každoročný súboj bez víťaza

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

 

 

-iMeteo.sk-
10. 09. 2019


comments powered by Disqus