Dnes je 25.06.2019

Čakajú nás mrazy. Tie hrozia aj v nížinách až do polovice týždňa

Do našej oblasti sa začína od severovýchodu dostávať suchý vzduch a ten spôsobí, že nás čakajú mrazivé rána. Mrazy sa môžu objaviť aj v nížinách.

Poľnohospodári by mali zbystrieť pozornosť. Našu oblasť totiž čakajú mrazy. Môže za to rozsiahla tlaková výš, ktorej stred sa nachádza nad Škandináviou. Po jej okraji začal do našej oblasti od severovýchodu prúdiť suchý vzduch. Suchý vzduch má tú vlastnosť, že sa dokáže počas dňa rýchlo ohrievať a počas noci naopak rýchlo ochladzovať.

Nasledujúce dni nás teda počas dňa čaká prevažne teplé počasie s teplotami nad +15 °C, ale počas noci bude veľmi chladno. Prvá chladná noc bola noc na pondelok. Ešte chladnejšia bude noc z pondelka na utorok. V utorok ráno sa už mráz očakáva na viacerých miestach nášho územia. Nočné teploty poklesnú na +2 až -5 °C. Mráz sa vyskytne aj v nížinách.

Chladná bude aj noc na stredu. Potom sa už začne otepľovať. Poľnohospodári by teda nasledujúce dni mali byť v strehu. Nízke teploty môžu totiž poškodiť niektoré rastliny a plodiny. Stúpajúce denné teploty a nízke nočné teploty, takto budú vyzerať najbližšie dni. Stabilné počasie by malo na Slovensku vydržať aj počas sviatočných dní.

Čítajte aj:

Poďte do divadla: Monológy na doma v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
15. 04. 2019


comments powered by Disqus