Dnes je 17.05.2022

Cez Slovensko postupuje front, ktorý mení počasie, v priebehu víkendu bude príjemnejšie

Počasie na Slovensku začal ovplyvňovať studený front, teploty sa výraznejšie zmenili, v priebehu víkendu bude príjemnejšie.

Počasie v našej oblasti začal ovplyvňovať studený front, pred ktorým do našej oblasti vyvrcholil prílev teplého vzduchu od juhozápadu. Bolo teplé počasie a očakávali sa výraznejšie búrky, ale situácia bola pre búrky problematická. Problémom bola vlhkosť, ktorá bola veľmi nízka. Studený front, tak prechádzal pomerne bez problémov. Silným búrkam sme sa tak vyhli.

V priebehu dnešného dňa je výrazná možnosť dažďa predovšetkým ráno a dopoludnia a na našom území sa vyskytne zväčša do 5 mm, ojedinele až do 10 mm zrážok.  Ďalšie ojedinelé búrky sa môžu vyskytnúť v piatok popoludní.

Studený front na Slovensko  vtiahne chladnejší vzduch. Vyskytne sa výraznejšie ochladenie. V priebehu štvrtka boli teploty viac ako  30°C, v piatok sú do 20°C.  V priebehu víkendových dní sa začne počasie opäť zlepšovať. Od západu sa nad našu oblasť nasunie tlaková výš a zároveň k nám začne prúdiť teplejší vzduch, takže začnú teploty stúpať. Na Slovensku je v priebehu dnešného premenlivé, ale už v priebehu víkendu bude príjemnejšie počasie.

Čítajte aj:

Ako bude vyzerať zmena v dôchodkoch na Slovensku?

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
13. 05. 2022


comments powered by Disqus