Dnes je 25.06.2019

Cez víkend bude veľmi teplo

Počas víkendu nás čaká prechodne veľmi teplé počasie. Teploty by mohli prekonať aj hranicu +20 °C.

Počas víkendu sa v našej oblasti veľmi výrazne oteplí. Do našej oblasti sa medzi tlakovou výšou so stredom nad Rumunskom a tlakovou nížou so stredom nad Škandináviou dostane od juhozápadu veľmi teplý vzduch. Najteplejšie by malo byť v nedeľu, kedy sa teploty dostanú až k úrovni +20 °C.

Opäť nás tak čaká teplotne výrazne nadpriemerné počasie. Teploty budú až o takmer 15 °C vyššie ako je bežné na súčasnú ročnú dobu. Takéto teplé počasie ale veľmi dlho nevydrží. V pondelok sa už opäť ochladí. Počas týždňa bude opäť premenlivé počasie, ktoré bude v prvej polovici viac upršané a na horách so snehom.

Počas noci sa vyskytovali na našom území zrážky. Tie boli na väčšine nášho územia kvapalné, no na horách bolo opäť výrazne sneženie. Do rána pribudlo na horách niekoľko centimetrov snehu. Hranica sneženia počas noci bola okolo výšky 800 až 1000 m n.m. V polohách nad touto výškou tak snehová pokrývka pribúdala.  Najviac snehu napadlo do sobotného rána v oblasti Vysokých a Nízkych Tatier a to okolo 10 až 15 cm. V iných horských oblastiach severného Slovenska pribudlo 5 až 10 cm snehu.

Čítajte aj:

Finančná správa predlžuje svoje úradné hodiny

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
16. 03. 2019


comments powered by Disqus