Dnes je 26.05.2019

Cez víkend sa prudko oteplí a teploty vystúpia až k +20 °C

Po oblačnom, upršanom a na horách zasneženom pracovnom týždni nás počas víkendu čaká zmena. Teploty by mali stúpať výrazne nahor a dostať by sa mohli až k +20 °C.

Naše územie sa počas víkendu opäť dostane do teplejšieho prúdenia. Teplý vzduch k nám bude prúdiť od juhozápadu po okraji rozsiahlej oblasti vysokého tlaku vzduchu, ktorá sa rozkladá nad Stredozemným morom. V nedeľu sa tento prílev teplého vzduchu zintenzívni, nakoľko sa nad Dánsko presunie tlaková níž. V piatok ešte maximálne teploty vystúpia do +11 °C, no v sobotu sa už teploty dostanú na +8 až +15 °C a v nedeľu teploty vystúpia na +14 až +20 °C.

Dovtedy si užijeme ešte chladnejšie počasie. Už počas noci prišlo na hory sneženie, ktoré spôsobil prechod oklúzneho frontu. Ten na mnohé miesta nášho územia priniesol zrážky. V nižších polohách išlo prevažne o zrážky kvapalné, no ako sme spomenul na severe od 500 m n.m. a prechodne aj nižšie sa mohli tešiť zo snehu.

Toto je pozitívna správa predovšetkým pre horské oblasti. Do rána v oblasti Vysokých a Nízkych Tatier napadlo až do 20 cm nového snehu. V oblasti Malej a Veľkej Fatry 10 až 15 cm. Vo zvyšných horských oblastiach severného Slovenska napadlo prevažne do 10 cm.

Čítajte aj:

Kam cez víkend? Tieto ešte stále zimné akcie potešia

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
15. 03. 2019


comments powered by Disqus