Dnes je 21.02.2019

Cez víkend sa výrazne ochladí. Teploty pôjdu pod +30 °C

Po intenzívnych horúčavách nás konečne čaká ochladenie. Bude síce krátkodobé, no napriek tomu výrazné.

Extrémne teploty sú na Slovensko v týchto chvíľach výrazne nadpriemerné a nezvyčajné. Teploty budú až do štvrtku narastať, vonku sa však ochladí. Výraznejšie ochladenie nás čaká počas piatku, kedy do našej oblasti dorazí studený front. Od západu sa počas piatku začne ochladzovať a teploty pôjdu výraznejšie nadol. 

Ochladenie nás čaká už od soboty, kedy denné maximá výrazne klesnú. Zatiaľ čo vo štvrtok budú teploty dosahovať od +32 do +37 °C, v sobotu to už bude podstatne menej. Denné maximá v prvý víkendový deň dosiahnu +23 až +29 °C, na východe bude ešte teplejšie, do +32 °C.  Ochladenie bude citeľné, no dlho trvať nebude. Už v nedeľu bude cez +30 °C aj na západe Slovenska a teploty budú opäť každým dňom stúpať.

Ako sme spomínali, dovtedy treba počítať s extrémnym teplom. Denné maximá budú vysoko nad priemerom, miestami bude oproti dlhodobému priemeru teplejšie aj o 10 °C. V stredu a štvrtok bude mimoriadne horúce počasie a sú vydané výstrahy pred vyskoými teplotami. Sledujte nás, spravodajstvo budeme priebežne aktualizovať.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
08. 08. 2018


comments powered by Disqus