Dnes je 05.12.2020

Cez víkend sa vyskytnú mrazy, mrznúť bude na celom Slovensku

Máme za sebou záver tohto pracovného týždňa a mnohí z nás si už určite chystajú plány na víkend. Počítať by mali s tým, že bude chladno a to už v priebehu uplynulej noci.

Včerajšie prechody studených frontov priniesli na naše územie len zanedbateľné zrážkové úhrny. Tie sa pohybovali prevažne do 3 mm a veľa zrážok tak tieto studené fronty nepriniesli. Čo však priniesli je výrazné ochladenie. Do našej oblasti k nám totiž za týmito studenými frontami začal od severozápadu zatekať chladný vzduch. Táto studená vzduchová masa sa nad našu oblasť dostala po okraji tlakovej níže so stredom nad Škandináviou až z oblasti Grónska.

Naše územie sa tak teraz nachádza v chladnom vzduchu, čo bude mať dominantný vplyv na vývoj počasia aj nasledujúce hodiny. Počas dnešného dňa nás už začala ovplyvňovať aj tlaková výš. Cez deň sme preto mali premenlivú oblačnosť, ktorej bolo najmä na východe spočiatku ešte viac. Ojedinele sa vyskytlo slabé mrholenie či dážď a to hlavne z rána.

Teploty sa nepohybovali práve najvyššie. Denné maximá dosahovali od 0 °C do 9°C. Na pocit bolo ešte chladnejšie. Vďaka severnému až severozápadnému vetru, ktorý v nárazoch dosahoval 55 km/h. Aj počas najbližších hodín počasie u nás bude ovplyvňovať tlaková výš, ktorá k nám bude zasahovať od západu v chladnom vzduchu. Jej stred sa bude nachádzať nad alpskou oblasťou. Teploty boli pod bodom mrazu už večer. Mrznúť tak začalo na celom území Slovenska. Premenené na drobné - pri jasnej až polooblačnej oblohe sa minimálne teploty pohybovali v rozmedzí od -1°C až do -7°C. V údoliach môže byť miestami -8°C. Rovnako chladno bude aj počas tejto noci. Teploty sa budú pohybovať na približne rovnakej úrovni. Mierne oteplenie príde až v noci z nedele na pondelok. Pred nami je tak studený víkend.

Čítajte aj:

Núdzový stav nie je pre Slovákov problém, zásadnejším sú nesprávne opatrenia a výmysly politikov

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
21. 11. 2020


comments powered by Disqus