Dnes je 07.07.2020

Ďalšia víchrica mieri do Európy. Opäť sa preženie strednou Európou

Európu čaká ďalšie vyčíňanie počasia o čo sa postará nová tlaková níž, ktorá sa začína prehlbovať nad Atlantikom a prinesie ďalšiu víchricu do Európy.

Tohtoročná zima je v Európe veľmi búrlivá. Snehu je málo, no zato nie je núdza po veterných búrkach. Európu nedávno zasiahla víchrica Petra a ešte stále sa  spamätáva z víchrice Sabine a už sa črtá ďalšia víchrica, ktorá zasiahne Európu na konci týždňa.

V sobotu popoludní by sa malo postupne rozfúkať v oblasti Lamanšského prielivu. Silný vietor čaká Francúzsko ako aj Benelux. V noci na nedeľu začne silný vietor naberať na sile aj v strednej Európe. Vietor začne silnieť od severozápadného Nemecka.

U nás by mal vietor fúkať už v nedeľu, no najsilnejší vietor by mal prísť v noci na pondelok. Nárazy vetra môžu na západe dosahovať rýchlosť od 80 do 100 km/h. Silný vietor by mal potom pokračovať aj v nasledujúcich dňoch.

Počasie na Slovensku vystrájalo aj včera a v nasledujúcich dňoch to bude s premenlivou oblačnosťou a prehánkami, na niektorých miestach aj so snehom. Sneženie nebude výrazné. Na Slovensku to vyzerá na stabilný začiatok víkendových dní, no neskôr príde spomínaná tlaková níž a budeme mať veterné počasie.

Čítajte aj:

Expremiér pobúril ľudí, ako sa Smer vybral divným smerom

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

 

-iMeteo.sk-
12. 02. 2020


comments powered by Disqus