Dnes je 13.11.2019

Ďalšie búrky dorazia na naše územie zajtra

Máme za sebou búrlivý víkend a od búrok si neoddýchneme. Nasledujúce búrky prídu už zajtra.

Počas sobotného večera a noci začal počasie na našom území ovplyvňovať rozpadajúci sa studený front.  Ten priniesol na západ a do okolia Prešova silnejší vietor, ktorý vyvracal stromy. Do zvyšných oblastí priniesol predovšetkým výraznejšie zrážky.

Búrky neboli plošnejšie v dôsledku toho, že sa front rozpadal a strácal na sile. Na začiatku týždňa máme  slnečné a teplé počasie. Počas pondelka nad našim územím nachádzal prílev teplého vzduchu pred ďalším studeným frontom. Ten postúpi nad naše územie počas utorka. V utorok nás tak čaká ďalšia vlna búrok. Intenzita búrok bude závisieť od presného načasovania a príchodu frontu.

Po utorkovom prechode studeného frontu sa na našom území mierne ochladí a teploty na niektorých miestach nebudú dosahovať ani tridsať stupňov. Hoci sa bude pozvoľna oteplovať až do začiatku víkendu, tropické počasie na Slovensku nebude. Najteplejšie by malo byť cez víkend a následne by cez naše územie mal prejsť ďalší studený front s búrkami a dažďom. Budeme mať premenlivé počasie.

Čítajte aj:

Neistá slovenská opozícia, rozpačitá koalícia

 

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

 

-iMeteo.sk-
12. 08. 2019


comments powered by Disqus