Dnes je 26.02.2020

Ďalšie marketingové snahy Smeru: Fico volal riaditeľovi poisťovne

Premiér Fico natočil ďalšie video, ktoré má valcovať sociálne siete. Tentoraz volá riaditeľovi zdravotnej poisťovne. Nechápe kde na tieto hovadiný riaditeľ chodí.

Strana Smer s premiérom Ficom skúšajú ďalšie marketingové ťahy. Premiér tentoraz zavolal riaditeľovi Všeobecnej zdravotnej poisťovni Miroslavovi Kočanovi a celý rozhovor si nahral na video. Riaditeľ bol tesne pred telefonátom upozornený, že jeho rozhovor bude  nahrávaný. Premiér Fico a strana Smer- SD sa snažia priblížiť aj mladším a to práve vytváraním videí a zvýšenou aktivitou na sociálnej sieti. Vo svojich videách sa väčšinou chvália, prípadne sa premiér vyjadruje k aktuálnym témam.

"Nechápem kde na tie hovadiny chodíte..," spustil premiér Robert Fico počas telefonátu s riaditeľom Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Ficov monológ trval približne tri minúty, počas ktorých riaditeľ Kočan mlčky počúval nie práve lichotivé slová premiéra. Ako vyzeral celý telefonát prinášame vo videu:

 

 

Vo videu odzneli všetky slová, ktoré chce bežný človek počuť, až prekvapivo úprimné, no vieme, že slová a činy sú dve rôzne veci. Navyše video vyznieva veľmi neprirodzene a z väčšiny viet cítiť marketingové pozadie. Mnohí ľudia, ktorí zhliadli toto video si myslia, že podobné veci by sa mali riešiť iným spôsobom a nie na videu, ktoré vyznieva dosť populisticky.

Aby to nebolo len o kritike, ak by premiér Fico naozaj dozrel na to, čo hovoril vo videu a Všeobecná zdravotná poisťovňa by začala šetriť od seba, teda od platu riaditeľa, počtu zbytočných, či neefektívnych ľudí, ktorí sú v nej zamestnaní a podobne, tak potom by toto video malo nejaký zmysel. V opačnom prípade to bude len čistý marketing.

Ak by to chcel premiér dotiahnúť do dokonalosti, bolo by vhodné, aby tí, čo dostali poisťovňu do takejto finančnej situácie, niesli za to hmotnú, či trestnoprávnu zodpovednosť, pretože sa nehospodárne narábalo s verejnými financiami.

 

 

video Facebook

 

-Napísali.sk-
07. 03. 2017


comments powered by Disqus