Dnes je 18.07.2019

Ďalšie rozhadzovanie vlády: Neváhajú prejesť milióny, tí čo potrebujú finančnú pomoc ju nedostanú

V hre sú aj vaše peniaze. Naša vláda neváha rozhadzovať milióny eur a vedia ich doslova prejesť. Honosné večere papalášov za nenormálne peniaze a tí čo potrebujú pomocnú ruku ťahajú za kratší koniec.

Toto bude asi nekonečná téma. Kto zastaví nechutné šafárenie so štátnymi financiami, ktoré naši politici doslova a do písmena prejedia? Na povrch sa vynárajú nové tvrdenia, ktoré ukazujú ako ľahko sa šafári so štátnymi peniazmi na honosné akcie určené pre politikov, či papalášov, ktorí pre tento štát nedokázali urobiť snáď jednu poriadnu a dobrú vec (pre seba ich samozrejme dokázali urobiť mnoho).

Pred niekoľkými týždňami sa začala spomínať predražená večera predstaviteľov európskeho parlamentu. Po ťažkej práci hladní politici dokázali zjesť pätchodové menu za približne 60 tisíc eur. Pri tejto sume si spomeniem na všetkých ľudí, ktorým Ministerstvo práce škrtalo, či neuznalo príspevky na opatrovanie, príspevok na používanie automobilu, či príspevok na kúpu automobilu, alebo len obyčajný parkovací preukaz. Kým sa politici najedli do sýtosti a to podotýkam nie za svoje peniaze, vyššie spomenutí ľudia, ktorí kedysi vytvorili viac úžitku než všetci slovenskí papaláši v kravatách dokopy, opäť ťahajú za kratší koniec.

Táto politická veľkorysosť voči sebe týmto nekončí, pozrime sa na toľko spomínaný summit v Bratislave. Neuveriteľné policajné manévre, páni v kravatách, ktorí sa s radosťou nechali hostiť a takmer žiadny výsledok. Áno, dovolím si povedať, že za tie peniaze, ktorý summit v Bratislave stál, je výsledok skutočne mizivý. Hlavne, že sa politici previezli na lodi a opäť do sýtosti po namáhavej práci najedli. V tomto momente sa opäť dostávam k ľuďom, ktorí žijú vďaka tomuto sociálnemu systému na hrane chudoby a spomeniem si na vetu hovorkyne Ministerstva práce Lukáčovej, ktorá obhajovala nepriznanie potrebného príspevku malému dieťaťu vetou, že úradníci musia opatrne narábať s financiami. Tak čo poviete, posunuli by ste peniaze radšej malému dieťaťu, ktoré to potrebuje, alebo doslova nenažratým pánom v kravatách a s budúcim nemalým dôchodkom?

Aby toho nebolo málo, najnovšie prichádzajú informácie o nechutnom rozhadzovaní peňazí na Ministerstve zahraničných vecí. Bývalá zamestnankyňa ministerstva zverejnila ako sa údajne začali zvyšovať rozpočty na rôzne podujatia, ktoré organizovalo ministerstvo. Podľa slov bývalej zamestnankyne Ministerstva zahraničných vecí Hlávkovej, neúmerné zvyšovanie rozpočtov podujatí sa začalo s príchodom bývalej riaditeľky televízie Markíza Zuzany Ťapákovej. „Začal byť na nás vyvíjaný tlak meniť podobu pôvodných projektov na základe jej požiadaviek, čo zároveň obnášalo výrazné navyšovanie rozpočtov. Podujatia, ktoré boli pôvodne plánované ako skromnejšie a decentné, sa zrazu menili na veľkolepé udalosti omnoho komerčnejšieho charakteru. Išlo predovšetkým o dva otváracie koncerty, jeden pre verejnosť a druhý pre VIP hostí, na ktoré bolo pôvodne dokopy vyčlenených 63 800 eur," hovorí Hlávková.

Ako ďalej tvrdí exzamestnankyňa Hlávková, po nástupe Ťapákovej sa rozpočet na tieto koncerty vyšplhal na státisíce eur. Hlávková hovorí aj o tom, ako sa rozpočet na koncert vyšplhal z pôvodných 20 tisíc na 230 tisíc eur. „Bol na mňa vyvíjaný tlak, aby sa výnimka zo zákona o verejnom obstarávaní sprocesovala do volieb. Vedela som, že navýšenie rozpočtu na podujatie prebehlo pochybným spôsobom a vedela som aj to, že rozpočet nikdy formálne neschválil minister. Osloveniu agentúry Viva Musica! a zadaniu zákazky nepredchádzala verejná súťaž ani prieskum trhu," píše Hlávková. Toto všetko dohnalo bývalú zamestnankyňu Ministerstva zahraničných vecí k odchodu z jej pracovného postu.

Veru, na skvelé politicko- papalášske akcie sa berie z verejných financií najlepšie, veru na ľuďoch, ktorí sa nedokážu aktívne brániť tomuto systému sa berie najľahšie. Je pozoruhodné ako nikdy na nič nie sú peniaze, no na svoje veľkolepé akcie, obedy iné podujatia, na ktorých sa do sýtosti najedia, napijú, porozprávajú sa peniaze vždy nájdu a to rovno státisíce eur.  Na druhej strane neváhajú priamo a aj nepriamo (svojou nečinnosťou) komplikovať život starým ľuďom, či deťom a ich rodičom. Veľakrát sa nečinne prizerajú ako sociálny systém porušuje ľudskú dôstojnosť.

 

 

foto ilustračné

-Miroslav Vavra-
22. 11. 2016


comments powered by Disqus