Dnes je 26.02.2020

Danko a jeho boj s médiami

Predseda SNS a parlamentu Andrej Danko sa rozhodol bojovať s médiami a verejnosťou, ukazuje svoju tvrdohlavosť.

Andrej Danko, predseda parlamentu a SNS sa rozhodol byť mimoriadne tvrdohlavý. Svoju rigoróznu prácu nezverejní ani po výzve vedenia Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici. Vedenie UMB chcelo týmto krokom konečne situáciu upokojiť a tak mať vo svojich radoch predovšetkým mediálny pokoj. Okrem toho išlo aj o preukázanie, že vedenie UMB nemá záujem túto prácu skrývať. Výzva vedenia sa s pochopením Andreja Danka nestretla.

Predseda parlamentu svoju rigoróznu prácu napriek všetkému odmieta zverejniť. Možno nejde tak ani o silu tajomstva, ale skôr o ego. Neraz sme si mohli všimnúť, že Andrej Danko svoje ego a maniere presadzuje na všetkých frontoch. Či už pri svojich koaličných partneroch (nečakané vypovedanie koaličnej zmluvy), alebo aj v boji s novinármi, pri ktorom môžu utrpieť aj jeho politické body.

Vynárajú sa rôzne špekulácie prečo tento svoj „školský skvost“ skrýva. Svojim konaním si rozhodne nepomáha a skôr vzbudzuje ešte väčšiu zvedavosť novinárov a aj verejnosti, ktorá postupne spozornela. Veď je to predsa jednoduché. Zverejním, obhájim a ono sa to všetko už postupne utíši. Danko ide v štýle, urobím plecia, nezverejním, tlak pokračuje a pán predseda parlamentu asi nechápe prečo. Svojim konaním si naozaj nepomáha.

Hrdo, slušne a odborne, toto bolo predvolebné heslo s ktorým išiel do parlamentných volieb. Svoju hrdosť by mohol v niektorých momentoch krotiť a dokázať ľuďom svoju odbornosť. Hoci táto moja veta bude znieť pre mnohých ako fikcia, dávam tomu aspoň malú šancu, že pri zmene myslenia by toto mohol aspoň trochu zvládnuť a pokúsiť sa vyvrátiť všetky pochybnosti o jeho rigoróznej práci.

Neuvedomuje si, že svojou tvrdohlavosťou nepomáha ani sebe, ani škole, ktorá sa potrebuje pred médiami obhajovať. Škola nič netají, samotný Danko poslal škole žiadosť, aby jeho práca nebola zverejňovaná a vedenie školy po analýze s právnikmi muselo túto žiadosť akceptovať. Vedenie videlo možnosť na nápravu a ukončenie tohto naťahovania vo výzve z ktorej sa Andrej Danko jednoducho vysmial a urobil si aj tak po svojom.

Ak je teda všetko v poriadku, načo toľko tajností? To už vie asi len samotný Danko, či chce niečo zakryť, alebo ide čisto len o dôkaz vlastného ega. Tieto tajnosti a ukazovanie sily voči zvedavým novinárom nemajú žiadny význam a samotný predseda SNS si nad sebou drží mrak pochybností. Uvidíme dokedy ho toto naťahovanie bude baviť.

 

 

foto ilustračné/aktuality.sk

-Miroslav Vavra-
21. 10. 2018


comments powered by Disqus