Dnes je 20.10.2020

Dážď včera začal ustávať. Dnes dorazí zas

V uplynulých hodinách pršalo takmer na celom území Slovenska. Včera zrážky doznievali na severovýchode Slovenska. Ďalšie sa očakávajú až dnes.

Piatok a sobota dopoludnia sa niesli v znamení dažďa, ktorý bol miestami aj výdatnejší. Všetky zrážkomerné stanice v správe Slovenského hydrometeorologického ústavu hlásia namerané úhrny. Najviac zrážok spadlo na severozápade Slovenska, kde sa vyskytlo viac ako 70 mm zrážok. Aj ďalšie stanice v okolí namerali úhrny cez 70 mm. V týchto chvíľach sa ešte zrážky vyskytujú na severovýchode krajiny. Postupne aj tam včera  doznievalia obyvatelia si od nich môžu vydýchnuť.

Na dlho to nebude. Už v nočných hodinách a dnes práve na strednom a východnom Slovensku hrozí najviac zrážok. Úhrny sa môžu pohybovať aj do 20 mm. Okrem toho budeme mať na Slovensku stále chladné počasie, ktoré sa bude na našom území prejavovať aj v ďalších dňoch.

Začiatkom týždňa sa budú na Slovensku vyskytovať ďalšie zrážky. Následne budeme mať premenlivé počasie, ktoré by malo vydržať po celý týždeň. Príjemnejšie počasie by sa malo vyskytovať až koncom týždňa, no následne by mal Slovenskom prechádzať studený front a tak budeme mať premenlivé počasie.

Čítajte aj:

Situácia s koronavírusom sa na Slovensku môže dostať mimo kontrolu

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
27. 09. 2020


comments powered by Disqus