Dnes je 06.12.2019

Denník Pravda nemal cez víkend svoju Facebookovú stránku pod kontrolou

Hackeri sa pohrali s Facebookovou stránkou denníka Pravda, počas víkendu na nej uverejňovali nezvyčajné správy.

Počas víkendu Facebooková stránka denníka Pravda prinášala svojim čitateľom veľmi neobvyklé informácie. Kontrolu nad ňou prevzala neznáma osoba, ktorá zverejňovala pod hlavičkou tohto média absolútne hlúposti. Väčšina postnutých odkazov smerovala na český web funnyx.cz.  Ako prvý túto informáciu priniesol web Omédiách.

Vedúci spravodajstva webu Pravda.sk Maroš Niton ešte v sobotu pre stránku Omédiách.com potvrdil útok na Facebookovú stránku webu: "Niekto sa nám nabúral do účtu a ukradol ho. Stalo sa to v noci na dnes (z piatku na sobotu – pozn. red.). Ráno sme to zistili a kontaktovali facebook."

Vedenie portálu Pravda.sk začalo situáciu okamžite riešiť, kontaktovali Facebook so žiadosťou o vrátenie administrátorských práv. Vydavateľstvo Perex, ktoré prevádzkuje web Pravda.sk sa svojim čitateľom ospravedlnilo a nevylučujú ani právne kroky.

Momentálne je už tento problém odstránený a na Facebookovom profile webu sa objavil status: "Pravda sa ospravedlňuje všetkým svojim faceboovým fanúšikom. Takmer tri dni sme nemali kontrolu nad účtom, do ktorého sa nám nabúrali. Videli ste obsah, s ktorým Pravda nemala nič spoločné. Od tejto chvíle máme účet plne pod kontrolou. Ďakujeme za trpezlivosť a veríme, že nám zachováte svoju priazeň."

Pravda.sk je ôsmym najnavštevovanejším webom na slovenskom internete s počtom 1,4 milióna návštevníkov za mesiac marec 2015. Medzi spravodajskými portálmi obsadzuje tento web piatu priečku.

 

 

zdroj: omediach.sk, zive.sk

foto omediach.sk, zive.sk

 

-news-
07. 04. 2015


comments powered by Disqus