Dnes je 18.08.2019

Dnes bude až o 15 °C chladnejšie, na severe so snežením

Do strednej Európy prúdi v týchto chvíľach veľmi chladný, pôvodom arktický vzduch. Dnes bude na našom území mimoriadne chladno.

Počas dnešného dňa (utorok 14.5.2019) očakávame v oblasti strednej Európy mimoriadne nízke teploty. Zatiaľ čo počas týchto dní by teploty v oblasti Slovenska mali dosahovať denné maximá okolo +20 °C, na mnohých miestach budú dnes teploty v rozmedzí od +2 do +7 °C.

Chladno by malo byť na celom území Slovenska. Najväčšie teplotné anomálie sa očakávajú na Orave, Liptove a na Spiši, kde teploty budú oproti dlhodobému priemeru nižšie až o 15 °C. Podobne tomu bude ale aj na zvyšku územia. V Bratislavskom, Trenčianskom, Trnavskom a Banskobystrickom kraji sa teplotné anomálie budú pohybovať od -11 do -14 °C. Na juhu a východe Slovenska bude o niečo teplejšie, no oproti dlhodobému priemeru budú teploty stále nižšie o 9 až 11 °C.

Zvlnený studený front bude naše územie ovplyvňovať aj počas najbližších dní. Počas noci začalo od juhu postupovať nad územie Slovenska výraznejšie zrážkové pásmo. Už počas skorých ranných hodín začalo na viacerých miestach, najmä v Žilinskom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji výdatnejšie pršať.

Nízke teploty na severe ale spôsobujú, že na Kysuciach, Orave a ojedinele aj na Liptove začali zrážky padať vo forme snehu. Ten by sa mal vyskytnúť už od nadmorskej výšky cca 600 metrov.  Sneženie by sa malo vyskytovať len dopoludnia, následne prejde do dažďa, prípadne zrážky ustanú. Počasie ďalších dní bude premenlivé, no teploty budú postupne stúpať.

Čítajte aj:

Parlament schválil niekoľko zmien v zákone

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
14. 05. 2019


comments powered by Disqus