Dnes je 18.07.2019

Dnes nás čaká prekrásny zimný deň. Bude mrznúť a bude slnečno

Po dlhej dobe by na celom našom území malo zavládnuť prekrásne počasie.

Po oblačných dňoch a dňoch plných sneženia nás dnes čaká príjemné počasie. Nad naše územie sa od západu rozšíri výbežok mohutnej tlakovej výše, ktorá sa rozkladá nad celou západnou Európou. Tento výbežok vyššieho tlaku sa postará na našom území o nádherné slnečné počasie. Nakoľko na mnohých miestach budú teploty pod bodom mrazu od -6 do 0 °C, tak nás čaká krásny zimný deň.

Noc bola mimoriadne mrazivá. Aj za to bude môcť spomínaný výbežok vyššieho tlaku vzduchu, ktorý  naplno ovplyvnil počasie na našom území počas noci. Priniesol poriadne mrazivú noc. Teploty počas noci bolí nízke a to -4 až -15 °C. V dolinách a v kotlinách severného a stredného Slovenska bude bolo chladnejšie. Nakoľko noc bola prevažne jasná, tak teploty môžu išli až k -20 °C.

V noci na utorok, kedy sa nad naše územie dostane frontálna oblačnosť a opäť sa vyskytnú snehové prehánky, najmä na severozápade Slovenska. V utorok nás čaká výrazná zmena v počasí. Cez Baltské more sa bude ďalej nad Poľsko presúvať hlboká tlaková níž. Po jej strednej strane postúpi do našej oblasti od severozápadu frontálny systém, ktorý prinesie intenzívne zrážky na viaceré miesta.

Čítajte aj:

O2: Nový rok s miliónmi SMS a hovorov

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
07. 01. 2019


comments powered by Disqus