Dnes je 19.01.2020

Dnes príde ďalšia vlna dažďa. Naprší aj cez 50 mm

Počasie aj dnes ovplyvňuje tlaková níž so stredom nad severným Talianskom. S ňou spojený studený front prináša na naše územie intenzívne zrážky.

Počas nedele bolo trvalých zrážok menej ako v sobotu. Vyskytovali sa najmä na v severnej polovici územia, tvorili sa aj prehánky a búrky. Do večera napršalo v Žilinskom kraji od 10 do 20 mm zrážok. Zrážky sa  neskôr popoludní vyskytovali najmä na strednom Slovensku, kde sa tvorili prehánky a búrky.

Počas dnešného dňa by mala doraziť ďalšia vlna výdatných zrážok. Prvé zrážkové pásmo malo doraziť už po polnoci. Pršať bude spočiatku najmä na západe Slovenska, dopoludnia sa zrážky rozšíria aj nad stredné Slovensko.  Východ bude spočiatku bez zrážok, v neskorčích popoludňajších hodinách by ale zrážky mali doraziť aj tam.

Dážď bude intenzívny a na západ a stred Slovenska prinesie aj viac ako 25 mm zrážok. Ojedinele, najmä v Banskobystrickom kraji to môže byť aj viac ako 50 mm. Dnes večer dorazia zrážky na východ Slovenska. Napršať by tam malo od 10 do 25 mm.  Dážď sa bude na Slovensku vyskytovať celý deň, začiatok nového týždňa tak prinesie jesenné počasie.

Čítajte aj:

Minimálna mzda, každoročný súboj bez víťaza

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

 

 

-iMeteo.sk-
09. 09. 2019


comments powered by Disqus