Dnes je 16.10.2019

Dnes príde od západu dážď. V sobotu búrky

Včerajší deň k nám priniesol prehánky a búrky, no viac zrážok príde v nasledujúcich dňoch.

Naše územie včera zasiahli početné prehánky a búrky, ktoré zasiahli predovšetkým východnú časť Slovenska. Detekcia bleskov zaznamenala okolo 550 bleskových výbojov, pričom prevažná časť udrela na severe a východe. Najviac zrážok spadlo počas dnešných prehánok na Orave a v oblasti Tatier. Najväčší úhrn evidujú Oravice a to až nad 20 mm. Oveľa viac zrážok čakajte dnes.

Od západu sa nad naše územie nasunie zrážkový pás, ktorý prinesie zamračené a upršané počasie najmä do západných častí Slovenska. Zrážky by mali v noci na sobotu ustávať, no v sobotu dorazia prehánky a búrky, ktoré zasiahnu predovšetkým západ Slovenska.

Búrky budú najpočetnejšie na západe a sprevádzané budú najmä výraznejšími zrážkami. Búrky sa môžu presunúť aj na zvyšok územia, no nebudú sprevádzané výraznejšími javmi. Väčšinou prinesú na mnohých miestach nutný dážď. Po prechode tohto frontu sa na Slovensku ochladí a tak by malo byť aj začiatkom budúceho týždňa. Postupne ku koncu budúceho týždňa by sa malo začať pozvoľna oteplovať a tešiť sa môžeme na príjemné počasie.

Čítajte aj:

Finančná správa: Akonáhle budete mať elektronickú pokladnicu, musíte ju používať

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

 

-iMeteo.sk-
12. 07. 2019


comments powered by Disqus