Dnes je 07.07.2020

Do Európy príde ďalšia víchrica

Počasie potrápi Európu. Nad Atlantikom sa prehlbuje tlaková níž, ktorá sa naplno prejaví cez víkend.

Európa ešte stále odstraňuje škody, ktoré tu počas víkendu a začiatkom týždňa napáchala víchrica Sabine a už je na dohľad ďalšia víchrica, ktorá s istotou ovplyvní počasie v Európe a opäť prinesie početné škody. Zatiaľ je však pozitívnym faktom to, že najčerstvejšie predpovede numerických modelov počítajú s tým, že blížiaca sa víchrica bude o niečo slabšia ako Sabine.

Cez Atlantik sa v uplynulých dňoch presúva do Európy jedna níž za druhou. Nad Atlantikom sa totiž vyskytuje mimoriadne silné tryskové prúdenie, tzv. jet stream. Ak sa do takéhoto prúdenia dostane tlaková níž, tak tá doslova akceleruje smerom k Európe a to sa udeje aj nasledujúce dni.

V noci na nedeľu začne vietor silnieť aj v Európe. Rozfúka sa vo Francúzsku, v Španielsku, na Beneluxe, v Škandinávii a na severe Nemecka. Poryvy vetra budú opäť dosahovať rýchlosť aj cez 100 km/h. V tom, ako to bude nakoniec vyzerať a aký silný vietor sa očakáva na našom území ešte je veľká neistota a prakticky každý výpočet numerických modelov prináša iné údaje. Vietor však na našom území začne zrejme silnieť už v nedeľu večer a predbežne sa očakáva mierne slabší vietor ako pri predošlých víchriciach.

Čítajte aj:

Ceny nehnuteľností stúpali a to pomerne rýchlo

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

 

-iMeteo.sk-
13. 02. 2020


comments powered by Disqus