Dnes je 06.03.2021

Do víkendu nás čaká inverzné počasie, potom sa na Slovensku mierne ochladí

V priebehu pracovného týždňa bude naše územie ovplyvňovať tlaková výš. Na Slovensku tak budeme pozorovať slnečné počasie a hmly, no v sobotu dorazí zmena. Mierne ochladenie prinesie studený front.

Po chladnom úvode februára pozorujeme v tretej dekáde mesiaca stabilné počasie. Jeho príčinou je mohutná tlaková výš, ktorej stred sa nachádza nad oblasťou Balkánu. Po jej zadnej strane preniká do strednej Európy teplý vzduch od juhu, ktorý pozorujeme aj u nás.

Tlaková výš prináša na naše územie inverzný charakter počasia. V nížinách,sa počas noci vytvára hmla alebo nízka oblačnosť, ktoré sa miestami vyskytne aj cez deň. Takýto charakter počasia nás čaká až do piatku. Dovtedy treba počítať s dennými maximami od 7 do 15°C. Zmena nastane s príchodom víkendu.

V noci z piatku na sobotu k nám od severozápadu postúpi v plytkej brázde nízkeho tlaku vzduchu studený front. Ten bude zrážkovo menej výrazný, no prinesie najmä ochladenie. V piatok budú denné maximá dosahovať od 7 do 15°C, v sobotu to bude už ,,len" 1 až 5°C. Ochladenie tak nebude výrazné, no s väčšou oblačnosťou a miestami aj so zrážkami. Na Slovensku budeme mať najprv stabilné a príjemné počasie, no neskôr bude premenlivé počasie.

Čítajte aj:

Minister zdravotníctva priznal, že sa urobila chyba, lockdown mal byť skôr

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
23. 02. 2021


comments powered by Disqus