Dnes je 13.12.2019

Dobrovoľní hasiči na Liptove dostali novú techniku

Celkovo 12 nových hasičských áut pribudlo do výbavy dobrovoľných hasičských zborov na Liptove.

Celkovo 12 nových hasičských áut pribudlo do výbavy dobrovoľných hasičských zborov v mikulášskom okrese. V centre Liptovského Mikuláša ich osobne predstaviteľom zborov odovzdali čelní predstavitelia ministerstva vnútra – ministerka Denisa Saková, štátny tajomník Rudolf Urbanovič, ale aj prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý.

Vozidlá Iveco Daily tvorí cisterna s objemom 700 litrov, čerpadlá, hadice a ďalšia základná výbava. Nákup áut v hodnote takmer 1,4 milióna eur bol financovaný z eurofondov cez prezídium hasičského zboru. Ide o autá prvotného zásahu, to znamená, že sú nasadzované pri dopravných nehodách, požiaroch či povodniach. Z celkového počtu sú dve autá určené pre okresné mesto (L. Mikuláš + Ploštín) a ostatné poslúžia hasičom v Liptovskej Kokave, Pribyline, Važci, Liptovskom Hrádku, Liptovskom Petre, Závažnej Porube, Svätom Kríži, Dúbrave, Galovanoch a Vlachoch.

Marek Poliak, veliteľ Dobrovoľného hasičského zboru mesta Liptovský Mikuláš, ocenil pomoc rezortu vnútra. „Ďakujeme za skvelého pomocníka a potrebnú výmenu techniky. Verím, že nám bude dobre slúžiť a vždy nás bezpečne dopraví do cieľa. Dúfam, že nám bude slúžiť minimálne tak dlho a dobre ako stará technika, ktorá nikdy nezradila,“ zaželal si.

Čítajte aj:

V IT sektore je stále nedostatok žien

 

 

zdroj Liptovský Mikuláš

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-news-
15. 05. 2019


comments powered by Disqus