Dnes je 20.09.2021

Dobrovoľníci skrášľovali Banskú Bystricu

Most ponad rieku Hron pri Malej železničnej stanici v Banskej Bystrici dostáva nový náter.

Počas uplynulého víkendu si dobrovoľníci z Banskobystrického okrášľovacieho spolku vyhrnuli rukávy a pustili sa do náteru zábradlia mostu neďaleko Malej železničnej stanici v Banskej Bystrici. Počas soboty sa im podarilo namaľovať celú jednu stranu zábradlia, ktoré malo na sebe len základný náter, ktorý pomaly nahlodával zub času.

Tejto dobrovoľnej akcie sa zúčastnili  starí aj mladí, najmladší účastnici mali 7 rokov, no zahanbiť sa nenechali ani seniorky. Banskobystrický okrášľovací spolok, ktorý túto akciu organizoval, pre účastníkov zabezpečil všetký potrebné pomôcky a samozrejme aj občerstvenie. Nálada bola vynikajúca a tak práca išla doslova od ruky.  Do tejto akcie prispelo aj mesto Banská Bystrica, poskytnutím farieb. Dobrovoľníkov neodradilo ani horúce počasie a výsledný efekt stojí naozaj za to.

Náter druhej strany zábradlia mostu ponad rieku Hron sa plánuje na sobotu 13.7. 2014 približne o 9:00. Spolok aktívne komunikuje s banskobystrickou radnicou, ktorá sa tejto aktivite obyvateľov mesta teší. Zapojiť sa do podobných akcií môže naozaj každý, stačí sledovať stránku spolku www.bbos.sk , alebo náš web Napísali.sk. Na akciu si stačí priniesť dobrú náladu, ostatné zabezpečí Banskobystrický okrášľovací spolok.

Banskobystrický okrášľovací spolok organizuje rôzne druhy akcií a podujatí. V minulom roku organizovali čistenie okolia pred bývalým OD Tesco v Radvani, či dobrovoľnícku brigádu na záchranu amfiteátra. V tomto roku okrem nového náteru zábradlia mostu pri Malej železničnej stanici organizovali aj Športiádu pre seniorov.

 

 

zdroj foto bbos

 

 

-Miroslav Vavra-
30. 06. 2014


comments powered by Disqus