Dnes je 18.07.2019

Dobrý biznis nie je zlý, slovenskí politici to vedia

Slovenská politika je plná kvalitných podnikateľov, ktorí nemajú núdzu o nemalé peniaze. Okrem toho im nechýba ani chuť riadiť štát. Zamysleli ste sa už nad tým ako nám to dlhodobo funguje na Slovensku?

Milión eur sem, pol milióna eur tam. Občas desaťtisíc eur náhodne vo vrecku. Aj takto to vyzerá naprieč slovenským politickým spektrom. Zamysleli ste sa ako to dlhodobo funguje a kto sa dlhodobo tlačí na popredné miesta? Ide o ľudí, ktorí robia obchody a podnikateľské aktivity so sumami o ktorých sa bežnému človeku ani len nesnívalo. Napriek tomuto talentu sa potrebujú realizovať aj v politickej oblasti.

Nebolo by na tom nič zlé, samozrejme každý z nich má na to právo, len skutočne netuším čím to je spôsobené, títo ľudia si dokázali vytvoriť vo svojom podnikateľskom fungovaní situácie, na ktoré sa dá spätne pozerať ako na veľmi zvláštne a pre ktoré sa musia obhajovať. Reálne príklady z tejto doby sú aktuálna ministerka vnútra Saková jej investícia vo výške takmer pol milióna eur, či exminister Drucker, ale aj mnohí iní, ktorí sedia v parlamente ako poslanci.

Hodnotiť a spriadať konšpirácie a o nadobúdaní majetku nejdem, no faktom stále zostáva, že na popredných miestach máme svojim spôsobom nadpriemerne úspešných podnikateľov... tu prichádza ten paradox. Napriek tomu čo bolo spomenuté sa Slovensku až tak veľmi nedarí a to v mnohých smeroch. Všetci vieme čo na Slovensku nefunguje a s čím sa dlhodobo trápime a aj napriek tomu, že sa nám snažia ukazovať obraz, že v podstate sa nám darí dobre.

Trochu svojho talentu, ktorý im pomohol rozbehnúť nemalý úspešný biznis, ktorý im zabezpečil dobré finančné zabezpečenie by mohli venovať aj pre obyvateľov tejto krajiny a myslím si, že by to po nejakom čase začalo vyzerať ešte lepšie. Nehovorím teraz len o dvoch spomenutých - Saková - Drucker, ale aj o ostatných poslancoch, ministroch, ale už aj viacerých bývalých ministroch, ktorí dlhodobo úspešne podnikali a nemali problém znásobovať svoje majetky (tvárme sa naivne a neriešme akým spôsobom).

Ak sa na to pozrieme reálnym kritickým pohľadom, na dôležitých postoch v našej krajine máme zaujímavo úspešných a bohatých ľudí. To isté máme aj v parlamente medzi „obyčajnými“ politikmi. Zatiaľ tento model, ktorý tu dlhodobo máme nepriniesol výsledky a ukázal, že títo ľudia sa nevedia vžiť do života bežného človeka, hoci poznajú niekoľko fráz. To je najväčší problém, pretože títo ľudia tieto problémy skutočne nepoznajú, niektorí zrejme berú ministerský post, len ako splnený bod v kariérnom postupe.

 

 

foto ilustračné

 

-Miroslav Vavra-
13. 05. 2018


comments powered by Disqus