Dnes je 18.07.2019

Expremiér Fico vo svojom prejave rozdával zlosť

Aj keď expremiér Fico je už len predsedom strany SMER - SD, nestratil svoju povestnú energiu. Vo svojom prejave stihol rozdať toľko zlosti ako kedysi.

Svojej energie má zrejme stále na rozdávanie. Bývalý premiér Robert Fico, predseda strany SMER - SD po sneme strany neváhal rozdávať zlosť a vyzeralo to tak, že chytil druhý dych. Energiu venoval všetkým s ktorými nie je dlhodobo za dobre, prípadne tieto mesiace ešte horšie. Horlivo nakladal všetkým a bolo viditeľné, že ho to baví. Na čo sú vlastne tieto zvláštne vojny dobré a komu pomáhajú?

Nikomu, teda určite nie bežným voličom, ktorí potrebujú riešiť svoje problémy. Tak to asi už chodí, niekto kto mal možnosť riešiť reálne problémy si vždy riešil svoje ego a menoval desiatky nepriateľov, ukazoval svoju silu. Napriek tomu, že bol neraz prezentovaný hraný záujem, bolo viditeľné, že expremiérovi Ficovi sa väčšinu svoje energie chce vynakladať na dokazovanie si. Jeho slová po sneme Smeru ma v tom len utvrdili, stále nemá ambíciu navrhovať riešenia, ale stále označovať ľudí, ktorých nemá rád a ktorí mu krivdili.

Z jeho pozície v ktorej je to už teraz nemá význam. Vo svojom vyhlásení dokonca povedal, že médiá sa snažia oddeliť jeho a terajšieho premiéra Petra Pellegriniho. Zatiaľ som si túto snahu médií nevšimol, ale ak to niektoré robia, mal by im byť za to vďačný, nový premiér nemôže fungovať v tieni expremiéra a ak chcú Slováci aspoň trochu uveriť, tak nový premiér by mal byť výrazne oddelený od expremiéra Fica, hoci sú v jednej politickej strane. Tu by sa mohlo ukázať, že ak dvaja robia to isté, nemusí to byť to isté.

Bývalý premiér by si mohol na druhej strane uvedomiť, že on svoje šance už mal a teraz jeho rozdávanie zlosti na každú stranu naozaj nemá význam. Slovný náklad aký predviedol už pomaly nezaujal takmer nikoho, pretože toto ľudí už unavuje, myslím, že väčšina z nás nechce počúvať rozhorčeného bývalého premiéra, skôr nás zaujíma kam sa posunie Slovensko a ako sa nám bude dariť.

Expremiér Fico si to asi vo svojom návale energie a zlosti asi neuvedomuje, že svojimi rečami môže negatívne ovplyvniť aj aktuálneho premiéra, ktorý sa svojim spôsobom aj snaží robiť niečo inak, v rámci všetkých svojich možností. Aký výsledok budú mať tieto snahy, to uvidíme, no návaly zlosti bývalého premiéra budú mať na to výrazný vplyv. Túto prebytočnú energiu by bolo lepšie venovať radšej niečomu, čo ľuďom reálne pomôže.

-Miroslav Vavra-
06. 05. 2018


comments powered by Disqus