Dnes je 10.08.2022

Finančná správa, aplikácia virtuálnej pokladnice bude bezplatná

Finančná správa urobila zmeny vo virtuálnej registračnej pokladnici, poskytuje viac informácií o jej používaní.

Finančná správa už 1. júla tohto roka sprístupní svoju novú aplikáciu na evidovanie tržieb VRP 2. Podnikatelia sa do nej budú prihlasovať rovnako ako do predošlej aplikácie Pokladnice. V prípade straty, alebo zabudnutia prihlasovacích údajov je však potrebné požiadať o pridelenie nových. Podnikateľom odporúčame, aby si to nenechávali na poslednú chvíľu, nakoľko pridelenie nových prihlasovacích údajov môže trvať niekoľko dní.

Finančná správa pripravila pre podnikateľov novú bezplatnú aplikáciu na evidenciu tržieb VRP 2. V Google Play bude dostupná od 1. júla tohto roka. Vzhľadom k tomu, že ide o novú aplikáciu, prvotné prihlásenie bude potrebné vykonať pod rovnakým prihlasovacím menom a heslom ako do doterajšej aplikácie Pokladnica. Pre podnikateľov sa tak v súvislosti s prihlasovaním nemení nič. 

Neplatí to iba v prípade straty alebo zabudnutia hesla, neexistuje možnosť obnovy. V takomto prípade bude musieť podnikateľ požiadať finančnú správu o pridelenie nového kódu pokladnice prostredníctvom formuláru „Žiadosť o pridelenie kódu pokladnice e-kasa klient“. Povinne elektronicky komunikujúce daňové subjekty podávajú žiadosť cez Portál finančnej správy (PFS). Návod na požiadanie je dostupný tiež na stránkach finančnej správy. Finančná správa chce takto pomôcť firmám na Slovensku.

Čítajte aj:

Slovenské ceny potravín výrazne stúpajú

 

 

zdroj finsprava

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
19. 06. 2022


comments powered by Disqus